2019 Ford Ecosport teknik özellikleri, tasarım incelemesi, motor performansı, yakıt tüketimi, fiyat

2019 yılı ile karşımıza çıkan Ford Ecosport modelleri hakkında bilinmesi gereken teknik özellikleri, tasarım detayları, motor performansı, sürüş deneyimi, yakıt tüketimi ortalaması, satış fiyat incelemesi gibi konu başlıklarını makalemizin devamında inceleyebilirsiniz.

2019 Ford Ecosport teknik özellikleri

Ford Ecosport SUV kategorisinde üretilen üst standartlara sahip bir model olarak karşımıza çıkıyor. 1.0 litrelik benzinli ve 1.5 litrelik dizel motor seçenekleri ile karşımıza çıkan Ford Ecosport performansı ile dikkat çekiyor. 1.0 litrelik benzinli motor 125 hp performans sağlamakla birlikte 6 ileri otomatik şanzıman ile desteklenmektedir. 1.5 litrelik dizel motor ise 100 hp performans ve 6 ileri manuel şanzıman seçenekleri ile karşımıza çıkıyor.

2019 Ford Ecosport motor performansının yanı sıra zengin donanım seçenekleri ile de dikkatleri üzerine çekiyor. Belli başlı olarak bilinen; Anahtarsız Giriş Sistemi, Elektrikli Katlanabilir Yan Aynalar, Geri Görüş Kamerası, Ön Park Sensörü, Isıtmalı Direksiyon, Isıtmalı Ön Cam, Isıtmalı Ön Koltuk, 8 hoparlörlü 1 subwooferlı B&O Sound müzik sistemi gibi donanım seçenekleri karşımıza çıkıyor.

2019 Ford Ecosport tasarımı

Ford Ecosport modelleri iç ve dış tasarımı ile yeni nesil otomobil ihtiyaçlarının tümünü karşılamakta. Dış tasarımın ön panelde yer alan oldukça geniş ızgaralar aracın boyutlarına vurgu yapmış gibi dururken ızgara etrafında şekillenen ön farlar klasik Ford özelliklerini hissettirmekte. Araç kaportasında yapılan küçük dokunuşlar daha agresif ve derli toplu bir tasarım oluşmasını sağlamış. Arka stop farları bagaj ile bütünleşmiş şekilde tasarlanmış ve oldukça şık bir his bırakmakta. Araç arkadan baktığınızda oldukça büyük boyutlu ve kaslı bir his vermekte.

Ford Ecosport iç mekan tasarımında da taviz vermemiş ve kullanıcı odaklı tüm detayları işlemiş durumda. Özellikle ön konsolda kullanılan malzeme kalitesi dikkat çekiyor. Bunun yanında ortada geniş multi medya ekran kullanıcı odaklı kolay bir kontrol sağlamakta. Araç iç yaşam alanı olarak oldukça yeterli geniş ailelere hitap ediyor.

2019 Ford Ecosport yakıt tüketimi

1.0 litrelik benzinli motor yakıt tüketimi ortalamaları;

  • Şehir içi yakıt tüketimi: 7.2 litre
  • Şehir dışı yakıt tüketimi: 5.3 litre
  • Ortalama yakıt tüketimi: 6.0 litre

1.5 litrelik dizel motor yakıt tüketimi ortalamaları;

  • Şehir içi yakıt tüketimi: 4.7 litre
  • Şehir dışı yakıt tüketimi: 3.9 litre
  • Ortalama yakıt tüketimi: 4.3 itre

Yukarıda ki yakıt tüketim ortalamaları net rakamlar olmamakla birlikte kullanıma göre ortalamalarda değişiklik olabileceğini söyleyebiliriz.

2019 Ford Ecosport satış fiyatı

2019 yılı içerisinde satışı bulunan güncel modellere ait 1.0 litre 125 hp 6 ileri otomatik şanzıman seçenekleri 162 bin TL’ den başlayan fiyatlarla inceleyebilirsiniz. 1.5 litrelik TDCI 100 hp 6 ileri manuel vites seçeneklerini 160 bin TL’ den başlayan donanımlarına göre değişen fiyatlara sahip olabilirsiniz. İstediğiniz model ve donanım özelliklerini size özel fiyat teklifi için en yakın Ford satış şubelerini tercih edebilirsiniz.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir