2019 Honda Civic Sedan LPG motor sürüş incelemesi, teknik özellikler, performans, fiyat

2019 Honda Civic Sedan LPG motor seçenekleri hakkında teknik inceleme, motor performansı izlenimi, sürüş ve konfor deneyimi, satış fiyatları gibi konu başlıklarını makalemizin devamında inceledik.

Honda Civic Sedan LPG motor teknik özellikleri

Bilindiği üzere Honda Civic Sedan fabrika çıkışlı olarak LPG motor seçenekleri ile karşımıza çıkıyor. Peki bu motor performansı nasıl? Sizin için inceledik. Özellikle de Türkiye’ de benzin ve dizel yakıt litre fiyatlarında yaşanan artıştan dolayı kullanıcıların LPG’ ye yönelmesi Honda Civic Sedan modellerini cazip hale getirdi.

2019 Honda Civic Sedan LPG motor sürüş incelemesi, teknik özellikler, performans, fiyat

Honda Civic Sedan modelleri karşımıza 1.6 litrelik benzin ve LPG’ li seçenekleriyle çıkıyor. Motora özel olarak tasarlanan Premium CVT şanzıman ile de desteklenen Honda Civic Sedan 125 hp güç, 152 Nm tork elde edebilmektedir. Maksimum 196 km/s hıza ulaşan Civic LPG motor 0-100 km/s hızlanma süresi de 11.6 saniye olarak bilinmekte.

Honda Civic Sedan kasa sürüş deneyiminde oldukça iyi bir konfor ve sürüş deneyimi hissi vermekte. LPG motor seçeneği ile ilgili çekici bir hale gelen Honda Civic yapılan güvenlik testleriyle de güvenilir bir yol arkadaşı olduğunu göstermektedir. EuroNCAP testlerinden elde edilen verilerde 4 yıldız alan Honda Civic standartları kullanıcılarına en iyi şekilde sağlamakta.

2019 Honda Civic Sedan LPG motor sürüş incelemesi, teknik özellikler, performans, fiyat
Honda Civic Sedan Benzin & LPG yakıt tüketimi

Honda Civic Sedan LPG’ li motor seçeneklerinde 100 km’ de alınan veriler şu şekildedir;

  • Şehir içi yakıt tüketimi: 8.4 litre
  • Şehir dışı yakıt tüketimi: 5.2 litre
  • Ortalama yakıt tüketimi:6.1 litre
Honda Civic Sedan Benzin & LPG’ li motor satış fiyatı

2019 Honda Civic Sedan modelleri LPG seçenekleriyle karşımıza 142 bin 500 TL’ den başlayan fiyatlar ile çıkmaktadır. Yaklaşık olarak donanım ve motor seçeneklerine göre değişen fiyatları 170 bin TL’ ye kadar çıkmaktadır. Size özel kampanyalı fiyat teklifi için ilgili Honda satış şubelerini tercih ederek fiyat listesine ulaşabilirsiniz.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir