2019 Opel Grandland X teknik detayları, yakıt tüketim verileri, satış fiyatı, iç ve dış mekan incelemesi

Opel Grandland X inceleme

Dev otomobil markası Opel’ in SUV modellerinden Gandland X hakkında bilinmesi gerekenler, teknik özellikleri, yakıt tüketim ortalamaları, performans detayları, motor seçenekleri, iç ve dış mekan incelemesi satış fiyatı gibi başlıkları aşağıdan inceleyebilirsiniz.  

Opel Grandland X teknik özellikleri

2019 Opel Grandland X kompakt SUV kategorisinde oldukça iddialı. Grandland X 1.2 benzin ve 1.6 dizel motor seçenekleri ile karşımıza çıkacak. PSA ve Opel ortaklığı ile üretilen Grandland X modelleri tasarımından altyapısına kadar bu birlikteliği kullanıcılarına hissettirebilmektedir. Performans anlamında oldukça tatminkar olan Grandland X 1.2 litrelik turbo benzin motordan 130 hp ve 230 nm tork elde edilmektedir. 1.6 dizel motordan da  120 hp gibi bir performans alınabilmektedir. Bu motor seçenekleri otomatik şanzıman ile desteklense de kullanıcı isteğine bağlı olarak manuel şanzıman desteği de kullanıcılarına sunulmuştur.

Opel Grandland X tasarım olarak da sınıfında belli bir karizmaya sahip. Oldukça geniş büyükçe bir araç olan Grandland X ön tampon üzerinde dikkat çeken ızgara ve etrafında şekillenen ön bölüm aracın ön hatlarını ortaya çıkarmaktadır. İç mekan da araç oldukça ferah bir yapıya sahip. Bunun yanında Opel ve PSA grubu ortaklığını yansıtan ön konsol düzen ve tasarımı yeni nesil otomobil ihtiyaçlarını yeterli şekilde sağlamaktadır.

Opel Grandland X yol tutuşu ve konfor bakımından geçer not almış durumda. Araç heybetli yapısına rağmen yeterli derece yol tutuş sağlamaktadır. Bunun yanında araç süspansiyon sisteminde ki iyileştirmeler ile en az vuruntu hissettirmektedir. Konforlu bir araç olarak gösterebileceğimiz Grandland X uzun yolculuklar için de tercih edilebilir. Bu modellerde olumsuz olarak araç içerisine gelen rüzgar sesi eleştirilebilir.

Değinmemiz gereken nokta da aracın güvenliği. Euro NCAP testlerinden 5 yıldız almayı başarmış Grandland X bu anlamda da güven vermektedir.

Opel Grandland X yakıt tüketimi

Opel Granland X 2019 modellerinde 100 km’ de elde edilen yakıt tüketim ortalamalarını şu şekilde listeleyebiliriz. Tabi ki bu ortalamalar kullanıma göre farklılık gösterebilir. Ortalama yakıt tüketim değerleri şu şekildedir;

  • Şehir içi yakıt tüketim verisi: 6.8 lt
  • Şehir dışı yakıt tüketim verisi: 5.2 lt
  • Ortalama yakıt tüketim verisi: 5.6 lt
Opel Grandland X satış fiyatı

2019 Opel Grandland X güncel fiyatlarından faydalanmak için size en yakın Opel satış merkezlerini tercih etmenizi öneririz. Size özel kampanyalı fiyat listesini yetkili şubelerden alabilirsiniz. Bunun yanı sıra aşağıda ki fiyat listesi tablosundan da model ve fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz.

Model Donanım paket Yakıt Şanzıman Fiyat
1.2 130 HP S&S AT-6 Enjoy Benzin Otomatik Şanzıman 168.900 TL
1.6 120 HP S&S AT-6 Enjoy Dizel Otomatik Şanzıman 181.900 TL
1.2 130 HP S&S AT-6 Excellence Benzin Otomatik Şanzıman 186.400 TL
1.6 120 HP S&S AT-6 Excellence Dizel Otomatik Şanzıman 235.900 TL
1.6 120 HP S&S AT-6 Ultimate Dizel Otomatik Şanzıman 257.900 TL
Opel Grandland X opsiyon fiyatları

Opel Grandland X 2019 modelleri ile opsiyon seçenekleri şu şekilde fiyatlandırılmıştır.

Opsiyon Model Fiyat
Gümüş Tavan Rayları Enjoy & Excellence 1.200 TL
Panoramik Cam Tavan1 Enjoy & Excellence 3.500 TL
Panoramik Cam Tavan2 Ultimate 2.200 TL
Çift Renkli Gövde/Tavan Kombinasyonu ( Siyah ) Excellence 2.400 TL
19” Alaşım Jantlar Excellence 2.800 TL
Bej Kumaş-Morrocana Kombine Koltuklar ( AGR onaylı )1 Excellence 2.400 TL
Bej Kumaş-Morrocana Kombine Koltuklar ( AGR onaylı )2 Ultimate *
Siyah Deri Koltuklar ( AGR onaylı , hafıza ve soğutma özellikli )1 Excellence 12.500 TL
Siyah Deri Koltuklar ( AGR onaylı , hafıza ve soğutma özellikli )2 Ultimate 10.500 TL
Sport Paket Enjoy 15.000 TL

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir