2019 Renault Zoe elektrikli otomobil inceleme, test, teknik özellikleri, hakkında bilgi, yakıt tüketim, fiyat

2019 Renault Zoe inceleme

Renault markası adı ile gelen yeni nesil elektrikli araç modeli Zoe hakkında bilinmesi gereken teknik özellikleri, Renault Zoe inceleme, Renault Zoe test, Renault Zoe yakıt tüketimi, Renault Zoe fiyat listesi gibi başlıkları makalemizin devamında inceleyebilirsiniz.

2019 Renault Zoe teknik özellikleri

Renault markasının Zoe modelleri gelişmiş teknolojik alt yapısı ve elektrikli yeni nesil motoru ile bekleneni yapmış durumda. Dünya genelinde çevreye zararlı egzoz emisyon gazları nedeni ile artık günümüzde yavaş yavaş elektrikli otomobillere yönelmeye başladık. Buna duyarsız kalmayan Renault markası Zoe modelini çıkararak geleceğe ışık tuttuğu söylenebilir. Tamamen çevre dostu olarak üretilen bu araç özellikle de büyük şehirlerde hem boyutları ile pratik şekilde kullanılabilecek, hem de elektrikli motoru ile çevreye kirletmeyen özelliklere sahip. Gelecek hiç kuşkusuz elektrikli otomobillere dönüş yapacağı bilinmekte. Renault markası bunun adına Zoe modelleri ile geleceğe ışık tuttuğu ve ilk elektrikli ara denemelerini yaptığı söylenebilir.

İlk olarak 2012 yılı ile birlikte üretimine geçilen Renault Zoe modeli güncel 2019 modelleri ile altyapısı geliştirilmiş ve güçlü özellikleri sayesinde dikkat çeken bir otomobil. Küçük hacimli bir otomobil olmasına rağmen 107 beygirlik motor gücüne sahiptir. Tork değeri 225 nm. Zoe 0-100 km hızlanması 13,5 saniye ve saatte 135 km hız yapabilme gücü bulunmakta. Şanzıman olarak otomatik vites şeklinde sunulmakta. Bagaj kapasitesi 338 lt, 5 kapılı hatchback kasa bir yeni nesil otomobil olarak karşımıza çıkıyor. Araç oldukça sessiz ilerlemekte ve konforu boyutlarına rağmen oldukça üst düzeyde. Şehir içi kullanım için üretilen bu modeller kalabalık trafikte kolay kullanım fırsatı kullanıcılarına tanımakta.

Tasarımsal olarak günümüz ihtiyaçlarına uygun şekilde dizayn edilmiş. Ön tampon kısmında led gündüz aydınlatma özellikli farlar ve markanın logosu büyükçe karşımıza çıkıyor. Tabi ki bu logonun büyük olmasının bir sebebi de var. Logo altına gizlenmiş araç şarj girişi bulunmakta. Logonun kapağını kaldırarak şarjınızı rahatlıkla bu bölümden edebiliyorsunuz. Küçük hacimli bir araç olmasına rağmen 17 inçlik jant seçeneği bulunmakta. Renault Zoe iç mekan kalitesi ile de hakkını veriyor. Ön konsolda oldukça kaliteli bir dokunmatik ekran karşımıza çıkan ilk detay. Bunun yanı sıra dijital göstergelerde dikkat çeken bir diğer özelliği.

2019 Renault Zoe yakıt tüketimi

Tamamen elektrikli motor olan Zoe tek bir şarj ile 400 km kadar mesafe kat edebilmektedir. Renault Zoe markası tamamen şarj olması 2,5 saat sürmekte olup şarjınızı evinizde yapabileceğiniz bir seçenek ile gelmekte.

2019 Renault Zoe satış fiyatı

Renault markasının yeni yüzü Zoe Life anahtar teslim fiyatı 219.900 TL, olup  peşin fiyatı da 199.900 TL şeklinde satın alınabilir. Daha detaylı sizel özel kampanyalı fiyat tekliflerini en yakın Renault satış şubelerinden alabilirsiniz.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir