2019 Yeni Honda Civic Type R teknik özellikleri, inceleme, yakıt tüketimi, satış fiyatı

2019 Yeni Honda Civic Type R incelemesi

Honda’ nın üretmiş olduğu performans odaklı motora sahip Honda Civic Type R hakkında teknik bilgi, inceleme, yakıt tüketim değerleri, satış fiyatları, performans detayları gibi bir çok başlığı incelemeye aldık. İşte Honda Civic Type R 2019 modellerinin detaylı şekilde incelemesi…

Honda Civic Type R teknik özellikleri

Honda markasının performans aracı Type R yeni modelleri ile de kullanıcılarının dikkatini çekmeyi şimdiden başardı. Özellikle Type R rakiplerinin önünde göstermiş olduğu performans ile taktiri hak etmektedir. Önden çekişli 5 kapılı spot otomobil olarak gelecek bu modeller hızlanma konusunda lider konumda. Motor teknolojisi, şasisi gibi birçok konumda yapılan yenilikler ile hayranlarını meraklandırmış gibi duruyor.

Rakipleri Ford Focus RS, Golf R gibi modelleri karşısında yeni modelleri oldukça iddialı olarak gelene Honda Civic Type R geliştirilmiş donanımsal altyapısı ile de büyük fark yaratmış durumda. Araç iç ve dış tasarımları kullanıcı odaklı sportif bir şekilde özetlenebilir. Tasarım olarak sportif daha keskin pist aracı formuna girilmiş durumda. Araç iç mekanında geliştirilmiş koltuk destekleri, ön konsol kalitesi gibi artıları karşımıza çıkacak.

Araç ağırlığı yaklaşık 16 kg gibi bir hafifletilmeye gidilmiş. Performans odaklı olarak yapılan bu çalışma aracın hızlanma tepkilerini daha da artırmaktadır. Düşürülen ağırlıktan dolayı iç mekanda herhangi bir daralma küçültülme olmadığı gözlenmekte. Aracın iç mekanı oldukça ideal performans odaklı bir araç için iyi olduğu net bir şekilde söylenebilmektedir.

Honda Civic Type R yakıt tüketim değerleri, motor performans

Honda Civic Type R 2019 modelleri ile gelen yakıt tüketim değerlerinin ortalaması 7,7 litre olarak ortaya çıkan fabrika değerleridir.

Arıca yeni motoru ile gelen Honda Civic Type R 2019 modeli hızlanması 0-100 km olarak 6,1 saniye olarak tespit edilmiştir. Aracın maksimum hızı 272 km.

Honda Civic Type R satış fiyatları, fiyat teklif

Honda Civic Type R 2019 yeni modelleri fiyatları 275 bin TL’ den başlayan fiyatlar ile kullanıcılarına sunulmaktadır. Size en yakın Honda satış merkezlerini ziyaret ederek size uygun fiyat tekliflerini kampanyalı şekilde alabilirsiniz.

Siz de Honda Civic Type R 2019 kullanıcısı iseniz deneyimlerinizi bizler ile yorumlarınızı göndererek paylaşabilirsiniz.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir