2020 Araç Alış-Satış Noter Ücretleri

2020 yılı zamlı noter araç alış ve satış fiyatlarını makalemizde inceledik. Araç alış masrafı olarak bilinen noter harcı zamlı fiyatı ile yükseldi. 2020 Noter araç satış ücretlerinin güncel fiyatını makalemizin devamında inceleyebilirsiniz. İşte 2020 yılı zamlı Noter araç alış-satış fiyatları hakkında detaylar…

2020 Araç Alış-Satış Noter Masrafı

Noter Araç satış ücretleri Noter Evrak Bedeli 148.50 TL, Noter ücreti 54 TL, Belge Baskı Ücreti 22 TL olarak toplam 224 TL gibi bir masraf çıkmaktadır. Araç alış sırasında plaka değişikliği talebinize göre fiyatlandırılacak plaka değişikliği masrafını da ilgili noterde plakanın türüne göre öğrenebilirsiniz.

Araç alışı veya satışı için notere gitmeden önce bazı hususlara dikkat etmeniz gerekmektedir. Bunlardan ilki araca ait motorlu taşıtlar vergi borcunun olmaması, aracın HGS, OGS borcunun olmaması, araca ait ödenmemiş trafik cezasının olmaması, aracın TÜVTÜRK muayenesinin yapılmış olması, araç üzerinde rehin veya haciz gibi yasakların bulunmaması gerekmektedir. Bu hususlara dikkat ederek noterde satış işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

2020 Araç alış noter ücretleri hakkında soru, görüş ve şikayetlerinizi aşağıdan bizlere bildirebilirsiniz.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir