Airbag & Hava Yastığı tamiri nasıl yapılır, güvenilir midir, dikkat edilmesi gerekenler

Airbag patlatan araçlarda doğal olarak merak edilen konulardan olan hava yastığı tamiri, hava yastığı tamiri nasıl yapılır, hava yastığı tamiri güvenli mi, airbag tamirinde dikkat edilmesi gerekenler gibi konu başlıklarını makalemizin devamında inceledik. İşte detayları…

Airbag & Hava yastığı tamiri nasıl yapılır, güvenli mi?

Airbag & Hava Yastığı tamiri nasıl yapılır, güvenilir midir, dikkat edilmesi gerekenler

Airbag patlatan araçlarda elbette tamir işlemi mümkündür. Ancak bunu yaparken ustanıza ve yönteminize dikkat etmeniz gerekmektedir. Doğru müdahale ile birlikte sağlıklı bir şekilde tekrardan hava yastıklarını kullanabilirsiniz. Airbag tamiri işinin ehli bir usta tarafından yapılırsa ilk olarak dikilir ve yerine yerleştirilir. Ardından airbag gaz tüpü ile uygun şekilde şişirilir. Bu uygulamayı herhangi bir ustanın yapması demek size daha büyük külfetler olabilmektedir. Airbag tamiri kesinlikle dikkat edilmesi gereken bir uygulamadır. Aksi taktirde geri dönüşleri olmayabilir. Her an trafikte tehlikede olduğumuzu düşünürseniz oldukça hayati bir parça olarak hava yastıklarını gösterebiliriz.

Hava yastıkları gerekli olan kaplamalar ile patlak yeri kaplanır. Bu işlem yapılırken orijinal görünümü dikkat edilerek yapılır. Airbag üzerine damga veya yazıları uygun şekilde uygulanmalıdır. Doğru şekilde yapılan bu uygulamalar airbag sistemini kusursuz hale getirebilmektedir. Son olarak da araç beyninden arıza kodları silinerek işlem tamamlanabilmektedir.

Günümüzde araç alım-satım sırasında oldukça mağduriyetlerin yaşandığı bu konu hakkında detaylı şekilde oto ekspertiz kontrolleri yapılmalıdır. Airbag patlamaları kesinlikle dikkat edilmesi gereken noktalar arasındadır. Özellikle de günümüzde sigorta şirketleri vb. noktalardan araç alımı yapıyorsanız airbag patlatan araçların airbag tamirine dikkat etmeniz gerekmektedir. Genellikle maliyeti düşürmek için kalitesiz işçilik uygulamalarını bu noktada görebilmekteyiz. Eğer hava yastığı patlak bir araç alacaksanız sonrasında yapmanız gereken işlemleri bilmeniz ve göze almanız gerekmektedir. Bu tür önerileri dikkate alarak airbag patlatan araçlardan yana tercihinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Airbag & Hava yastığı patlatan araçlar hakkında görüşlerinizi, şikayetlerinizi bizlere aşağıdan yorumlarınız ile iletebilirsiniz.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir