Amerikan park modülü uygulaması nedir, nasıl yapılır, muayeneden geçer mi?

Amerikan park modülü uygulaması

Amerikan park olarak bilinen aydınlatma sistemi birçok sürücü tarafından tercih edilmektedir. Amerikan park modülü genel olarak ülkemizde yaygın olmaması nedeniyle bu yazımızda Amerikan park modülü hakkında bilgi, nasıl yapıldığı gibi birçok soru işaretlerini sizin için cevaplayacağız. Amerikan park modülü birçok modifikasyon meraklısı tarafından ilk tercih edilen sistemdir.

Amerikan park modülü uygulaması örneği

Amerikan park sinyal sistemi modülü nedir, hakkında bilgi

Adından da anlayabileceğiniz gibi Amerikan menşeli olan bu sistemin genel özelliği aracınızda sinyal vermezken sürekli olarak yanmasıdır. Amerikan park sinyal sistemi ABD’ de zorunlu olarak kullanılmaktadır. Amerika adını da Amerika Birleşik Devletleri tarafından yasa ile zorunlu hale getirilmesi ile almıştır. Bu sistemin bir diğer özelliği de görüş şartlarının az olduğu karanlık güzergahlarda daha iyi bir aydınlatma sağlamasıdır. Amerika üretimi olarak bilinen birçok marka da Amerika park sistemi modülü kullanılmış ve yaygınlaşmıştır.

Amerikan park nasıl uygulanır, montaj, nasıl yapılır?

Amerikan park sinyalizasyon sistemini sizde araçlarınızda uygulamak istiyorsanız kendiniz veya profesyonel kişiler tarafından gerçekleştirebilirsiniz. İlk olarak yapmanız gereken gerekli modülleri satın almak. Ardından sistemi kurmak için gerekli olarak aracınıza bir elektronik devre kurmanız gerekmektedir. Bununla birlikte Amerikan Park modülü ile araç arasında bir devre kuracak ve Amerikan Park aydınlatma sahibi olacaksınız.

Amerikan park uygulaması ardından aydınlatma sisteminde gözle görülebilir fark olduğunu siz de rahatlıkla görebileceksiniz.

Amerikan Park muayeneden geçer mi?

Amerikan park uygulaması genel olarak muayeneden geçebildiği bilinmesine karşın birçok muayene istasyonları tarafından reddedilebilmektedir. Bunun için muayene öncesinde aracınızda ki Amerikan park sistemini devre dışı bırakmanız herhangi bir mağduriyet oluşmaması için önerilmektedir.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.