Apple Carplay nedir, nasıl kullanılır, hangi araçlarda desteklenir?

Apple Carplay nedir, hakkında bilgi

Teknoloji devi Apple tarafından geliştirilen Apple Carplay özelliği araçlarınızda multimedya sistemlerine bağlı olarak çalışan ve yardımcı pilot görevi gören fonksiyonel bir özelliğidir. iPhone cihazlarınızı araç multimedya sistemleri ile entegre ederek araç sürüş sırasında daha kolay kullanım seçeneği sunabilmektedir.

Apple Carplay nedir, nasıl kullanılır, kullanımı, hangi araçları destekler?

Apple markası tarafından geliştirilen bu özellik sürücülerin daha güvenli ve konforlu sürüş deneyimi yaşamalarını sağlamaktadır. Apple Carplay özelliği 2016 ve üzeri tüm araçlarda kullanılabilmektedir. Carplay özelliğinde belli başlı olarak Siri komutlarını kullanarak gelen çağrılara ve mesajlarınıza cevap verebilirsiniz. Navigasyon hizmetlerini kullanabilir, tek bir komutunuz ile müzik dinleyebilirsiniz.

Apple Carplay nasıl kullanılır?

Apple Carplay özelliğini aracınızda uygulamanız için ilk olarak direksiyon üzerinden ses denetim düğmesine basılı tutarak aracınız ile uyumlu carplay aygıtlarının bulunmasını sağlamalısınız. Bulunan iPhone cihazınız otomatik olarak multimedya ekranına senkronize edildikten sonra rahatlıkla siri komut diktelerini kullanarak birçok fonksiyonu kolaylıkla kullanabilirsiniz. Aracınız kablosuz Carplay desteği sunmuyorsa USB kablosu üzerinden iPhone cihazınızın bağlantısını sağlayarak kurulumu tamamlayabilirsiniz.

Apple Carplay hangi araçları destekler?

Apple Carplay özelliği 2016 yılı üzerinde üretilen neredeyse tüm araçlarda kullanılabilmektedir. Apple Carplay özelliğinin desteklediği markalar Acura, Audi, Bentley, Cadillac, Chevrolet, Citroen, Ferrari, Ford, GMC, Vauxhall, Honda, Hyundai, KIA, Lamborghini, The Lincoln, Mercedes-Benz, Mitsubishi Motors, Nissan, Opel, Peugeot, Porsche, Seat, Skoda, Suzuki, Volkswagen, Volvo olarak gösterilebilir.

Apple Carplay aracımı destekler mi, nasıl kullanırım gibi kafanıza takılan soru işaretlerini yorum olarak bizlere iletebilirsiniz. Size en kısa sürede dönüş yapacağız.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.