Araç cam buğulanması nasıl önlenir, çözümü, neden olur, oto cam buğu önleyici

Araç cam buğulanması inceleme

Kış mevsiminin gelmesi ile birlikte sürücülerin her zaman karşılaştığı sorunlardan olan arabada cam buğulanması tam bir çile haline gelmektedir.Bu makalemizde araç cam buğulanması hakkında bilgi, neden olur, nasıl çözülür gibi birçok soru işaretlerine yanıt arayacağız. Makalemizin devamını inceleyerek yaşadığınız cam buğulanması sorunu hakkında detaylı bilgi alabilir ve görüşlerinizi bizlere iletebilirsiniz.

Araç cam buğulanması nasıl önlenir, çözümü, neden olur, oto cam buğu önleyici

Oto Cam buğulanması nedir

Özellikle kış aylarında ortaya çıkan cam buğulanması içeride ki sıcak hava ile dış ortamda ki soğuk havanın tepkimesi sonucunda camın iç kısmında oluşan buğulanmadır. Sürücüler için oldukça önemli bir sorun olan ve sürüş sırasında görüş mesafesini oldukça azaltan cam buğulanması sorunu için yapabileceğiniz belirli çözüm önerileri bulunmaktadır. Araç içerisinde oluşan cam buğulanması sorununa karşı olarak yapabileceğiniz birçok çözüm önerileri bulunmaktadır. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz.

Cam buğulanması nasıl önlenir, çözümü

  • Cam buğulanmasına karşı günümüzde yeni nesil otomobillerde bulunan buğu önleyici havalandırmayı açabilirsiniz. Arka, ön ve yan camlar için bulunan havalandırma noktalarını aktif ederek bu sorunu rahatlıkla çözebilirsiniz. Klima seçeneğini kullanarak gelen sıcak hava ile birlikte cam da bulunan buğu kolay bir şekilde çözülecektir.
  • Bir diğer seçenek olarak da doğal yöntem olarak gösterebileceğimiz adımdır. Araç sağ ve sol camlarını açarak araç içerisini havalandırabilirsiniz. Araç içerisinde ki ısıyı dengeleyen bu yöntem cam buğularını giderse de araç içerisinde konforsuz bir seyahat oluşturacaktır.
  • Cam buğulanmasına karşı özel olarak geliştirilen cam buğu önleyici spreyler bulunmaktadır. Tercih ederek deneyebilirsiniz.
  • Araç içerisini düzenli olarak iç ve dış olarak temizlemeniz önerilmektedir. Camı iç ve dış olarak temiz ve kuru bir bez ile silerek cam buğulanmasına karşı bir etki oluşturabilirsiniz.
  • Araç içerisinde kullanabileceğiniz cam perdeleri de buğulanmaya karşı bir etki gösterebilmektedir. Aracınıza uygun oto cam perdelerini kullanarak cam buğulanmasına karşı bir çözüm oluşturabilirsiniz.

Araç içerisinde sürücü ve yolcu konforu için önemli bir sorun oluşturan oto cam buğulanması hakkında önerileri dikkate alarak rahatlıkla bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Özellikle de araç içerisi cam buğulanması konusunda sizinde tecrübeleriniz, görüşleriniz, şikayetleriniz var ise bizlere aşağıda ki yorum kısmından gönderebilirsiniz.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir