Araç sinyali kesik kesik yanıp sönüyor sebebi nedir, arıza çözümü

Araç aydınlatma sistemlerinde meydana gelebilecek arızalardan birisi olan sinyallerin kesik kesik hızlı bir şekilde yanıp sönmesi arızası neden olur, sebepleri, çözüm önerileri gibi konu başlıklarını makalemizin devamında inceledik.

Araç sinyali kesik kesik yanıp sönüyor sebebi nedir, arıza çözümü

Aracımızda sinyallerin kontrol ünitesi olan sigortalar tüm elektrik sistemini kontrol etmektedir. Bazı durumlarda sigorta meydana gelebilen kısa devre gibi sorunlar nedeni ile arıza yaşayabiliriz. Bu sorunlardan birisi olan sinyallerin hızlı hızlı yanıp sönmesi de eğer aracınızda ampul patlağı gibi sorun yok ise sigorta kaynaklı olarak söyleyebiliriz.

Aracınızda sizde sigorta kaynaklı olarak sinyallerin düzgün çalışmadığını düşünüyorsanız yedek sigorta ile birlikte sinyallerin bağlı olduğu üniteyi değiştirebilirsiniz. Bunu aynı zamanda daha sağlıklı bir çözüm için oto elektrik ustalarına danışarak çözmeniz önerilmektedir. Herhangi yapabileceğiniz yanlışlık oldukça hassas olan elektrik sisteminde daha fazla hasara yol açabilir. Ayrıca arıza teşhisinde daha sağlıklı bir sonuç almak için elektrikçilerde bulunan özel ampulleri tercih ederek sorunun kaynağını bulabilirsiniz.

Aracınızda meydana gelen sinyallerin hızlı hızlı yanıp sönmesi arızası ile ilgili aşağıdan bizlere soru ve görüşlerinizi yorumlarınız ile iletebilirsiniz.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir