Buz tutan araç camı nasıl temizlenir, kolay cam buzu çözücü, evde buz çözücü sprey yapımı

Otomobil camı buzu nasıl giderilir, araç buz çözücü sprey

Aracınız için en zorlu şartların yaşandığı kış mevsiminin olumsuzluklarından biriside araç camının buz tutmasıdır. Özellikle de kış şartlarının yoğun olarak yaşandığı belli başlı noktalarda daha ağır olarak yaşanan bu durum sürücülerin canını sıkmaktadır. Kış mevsiminde yaşayabileceğiniz akü sorunu, marş basmama gibi birçok durumun yanı sıra araç camın oluşan buzlanma oldukça rahatsız edici bir sorundur. Sabah aracınızın başına geldiğinizde yaşadığınız ve belirli bir zaman kaybına sahip olan buzlanmayı önlemek için belirli başlı çözüm önerileri bulunmaktadır.

İlk olarak deneyeceğiniz yöntemler buzu camdan kazımak olacaktır ki bu camın zarar görmesini ve çizilmesini hatta patlamasını sağlayabilir. Bunun için evden çıkmadan önce ılık bir şişe su almanızı önerebiliriz. Suyun aşırı sıcak olmaması gerekmektedir. Aksi taktirde cam çatlayabilir.

Sıcak su dışında daha kısa bir süre harcayarak aracınızda bir kolonya saklayabilir ve buzlu yüzeye kolaylıkla sıkarak buzu camdan çözebilirsiniz. Alkollü bir yapıya sahip olan kolonya buzun direncini kırarak cam yüzeyine herhangi bir sorun yaşatmadan sabahları cam buzlanması sorununuzu çözebilir.

Bunların yanı sıra piyasada birçok yerden temin edebileceğiniz oto cam buz çözücü spreyleri satın almanızda mümkündür. İçerisinde bulunan yoğun bileşenler ile birlikte aracınızın yüzeyinde ki yoğun buz kütlesini kısa bir süre içerisinde sorunsuz şekilde giderilebilecektir. Kendiniz evde de yapabileceğiniz kolay bir karışım ile de masrafsız bu soruna çözüm bulabilirsiniz. Bunun için bir şişeye 2 bardak sirke, 1 bardakta su ilave ederek karıştırın. Bu kolay çözelti ile birlikte tasarruflu bir çözüm elde edebilirsiniz.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir