Cam filmi uygulaması nedir, nasıl yapılır, cam filmi numaraları, yasak mı, cezaları, fiyatları, ne işe yarar

Cam filmi uygulaması

Cam filmi uygulaması sürücüler için oldukça önemli bir seçenektir. Aklınıza takılan cam filmi uygulaması hakkında nasıl çekilir, nedir, ne işe yarar, cam filmi fiyatları, cam filmi yasağı ve cezaları, cam filmi numaraları gibi birçok soruyu bu yazımız ile birlikte cevaplayabileceksiniz.

Cam filmi uygulaması özellikle de yaz mevsiminde zararlı güneş ışınlarına karşı aracınızın iç döşemelerini ve sizi korumaktadır. Araba cam film seçeneği gibi ile birlikte sürüş kalitenizi azaltabilen güneş ışınlarına karşı koruyucu özellik göstererek daha rahat ve konforlu bir sürüş ikanı sunmaktadır. Bunun yanı sıra cam filmleri aracınız ile yaşayabileceğiniz olağan bir cam patlaması durumunda cam parçalarını içeri almaz ve güvenliğinizi sağlar.

Aracınız için cam filmi uygulaması yapmak için birçok seçenek karşınıza çıkmaktadır. Özellikle de işinin profesyonelleri tarafından yaptırılması ileri de bir sorun yaşamamız için önemlidir. Bunun yanı sıra daha ucuza ve kalitesiz olarak piyasada bulunan cam filmleri yerine makul fiyatlardan daha sağlıklı daha uzun ömürlü ürünleri tercih etmeniz gerekmektedir.

Cam filmi ne işe yarar, nedir, hakkında bilgi

Cam filmleri genel olarak üretimi polyester temelli olarak gerçekleşmektedir. Bu ürün çizilmez ve farklı renklerde satışa sunulmaktadır. Özellikle kullanım amacı olarak güneşin zararlı ışınlarına karşı sizi araç içerisinde koruması ile tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra araç içerisinde ısının korunmasına ve klima kullanımının azaltılmasında yardımcı olabilmektedir. Sıcak havalarda aracınızın iç döşemeleri ve birçok iç aksamlarının güneş ışınları tarafından aşınmasını engellemektedir. Son dönemde gelişen cam filmleri ile birlikte birçok olası kaza durumunda araç camınızın patlaması durumunda sürücü veya yolcuların üzerine gelmesi engellenmektedir. Cam filmi uygulaması artık fabrika çıkışlı olarak sunulmaktadır.

Cam filmi numaraları, hangisi tercih edilmeli

Araç cam filmi 4 farklı numaraya sahiptir. Bunlar;

  1. derece % 0 koyuluğa sahiptir,
  2. derece % 62 oranında,
  3. derece % 81 oranında,
  4. derece % 94 oranında koyuluğa sahip olarak bilinmektedir.

Cam filmi uygulamaları birçok kişi tarafından estetik amaçlı olarak yapılmış olsa da, güvenlik ve sürüş konforu bakımından da birçok artılara sahiptir.

Cam filmi yasağı, kaç numara cam filmi kullanılır, cezaları

Cam filmi kullanımı devlet tarafından birçok yasak ile birlikte sınırlandırılmıştır. Son çıkan düzenleme ile birlikte kullanımın tamamen kaldırılması tasarısı iptal edildi ve belirli şartlar getirildi. Bu durumda da birçok sürücünün kafası karışık durumda. İşte cam filmi uygulaması şartları;

  • Ön camlarda cam filmi kullanılması yasak. Eğer bu yasağa uymayıp film kaplatılması durumunda herhangi bir kontrolde ceza yiyebilir veya aracınızı muayeneye soktuğunuzda kalabilirsiniz.
  • Bunun yanı sıra herhangi bir yerde 4 numara yani en koyu cam filmi kullanılması yasaklanmıştır. Kullanılması durumunda yakalanırsanız ağır ceza yiyebilir ve aracınız trafikten men edilerek otoparka çekilmektedir.
  • Sürücü ve sürücü yanı yolcu camları 1 veya 2 numara serbesttir. Arka camlar ise 2 veya 3 numara cam filmi kullanılabilmektedir.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir