Cam Hasarı kasko işlemleri, gerekli evraklar nedir, cam hasarını kasko karşılar mı?

Araç cam hasarında ne yapılmalı, cam kırılmasında dikkat edilmesi gerekenler

Trafikte her gün milyonlarca araç ile etkileşim halinde olabiliyoruz, bu nedenle birçok tehlike ile karşı karşıya gelebiliriz. Bunlardan sadece birisi olan cam hasarları hakkında merak ettiklerinizi inceledik. Sadece trafikte değil aracınız park halinde birçok sebepten dolayı cam kırılmalarına karşı savunmasızdır. İşte bu noktada aracınızın camında oluşan kırıklar, ufak veya büyük çaplı çatlaklarla karşılaştığınızda neler yapmanız gerektiğini bu tür hasarların kasko tarafından nasıl onarılacağı hakkında sorularınızı inceledik. İşte cam hasarlarında kasko iş ve işlemleri, cam hasarında kasko tarafından  istenen evraklar, hasarlı camlar hakkında bilmeniz gerekenleri inceledik.

Cam Hasarı sonrası kasko işlemleri, gerekli evraklar nedir, cam hasarını kasko karşılar mı?

Cam kırılması veya hasar alması durumda yapmanız gereken belli başlı işlemler vardır. Bunlardan ilk olarak yapmanız gereken şey özellikle de hareket halinde cam hasarı ile karşı karşıya kaldıysanız problemin daha da büyümemesi için sakinliğinizi korumalı ve soğuk kanlı olmasınız. Cam hasarı oluştuktan sonra aracınızı uygun bir yere çekip hasar ihbarını ilgili kasko şirketi danışmanlarına yapmanız gerekmektedir. Hasar sırasında aracınızın fotoğraflarını plakası görülür şekilde çekmeniz gerekmektedir. Kasko poliçenizde yazan cam kırık veya hasarlarında gerekli teminatları inceleyin. Eğer aracınızda zarar daha makul bir seviye de kasko bozmadan karşılayabilirsiniz. Bu anlamda ilgili kasko teminatlarını inceleyerek karşılanabilecek hasar türlerini dikkatli bir şekilde okuyun.

Kasko tarafından karşılanan hasarların listesi

  • Yangın, yıldırım, kurtarma ekibi, yangın söndürme ekipleri tarafından araca verilen zararlar
  • Grev, eylem ve kargaşa gibi olayların sonucunda verilen zararlar,
  • İnşaat, tadilat gibi sebeplerden dolayı oluşan zararlar,
  • Cam ve aynaların üzerinde silinen yazılar dolayısıyla

Cam hasarlarında onarım detaylarını kasko poliçenizde yazan teminattan okuyarak daha net bilgiler elde edebilirsiniz. Bu şartlar sigorta firma ve şartları tarafından değişkenlik gösterebilir.

Cam Hasarını kaskodan karşılarken gerekli evraklar

  • Kasko poliçesi
  • Kasko prim makbuzu,
  • Sigortalı beyanı,
  • Hasar fotoğrafları,
  • Kırılan cam detayları,
  • Hasar gören camların faturası.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir