Chip Tuning yazılımı nedir, nasıl yapılır, zararlı mı, ne işe yarar, muayeneden geçer mi?

Chip Tuning Araç Yazılımı Güç Artırma Nasıl Yapılır, Ne İşe Yarar, Faydaları

Aracında güç artışı isteyenlerin ortak tercihi olan ve verim alınabilecek chip tuning yazılımı sizinde tercihiniz olabilir. Genel olarak motorun ateşleme sistemini kontrol eden beynin yazılımının güncellenmesi ile elde edilen bu modifiye çeşidi ile motor performansında belirgin geliştirmeler yapılabilmektedir. Beynin kontrol etmiş olduğu motorda ki hava basıncı ve yoğunluğu, yakıt yollama, sıcaklık gibi seçeneklere müdahale edilmektedir. Bu müdahale belli bilgisayar yazılımları yardımı ile yapılarak performanslarda genel olarak artış sağlanabilmektedir.

Bu modifikasyon ile akılları kurcalayan yakıt konusudur. Yakıt konusunda artış olmamakla beraber aksine yakıt tasarrufu belirgin bir şekilde ortaya çıkmaktadır. Araca uygulanan yazılım ile birlikte motor daha atak ve verimli olacaktır. Ancak bu uygulama ile birlikte aracınızın bakımlarını kesinlikle aksatmamalı ve aracınızı kontrol altında tutmanız gerekmektedir. Aksi durumlarda motorda performans artışı yerine güç kayıpları ve yorgunluk gözlenebilir. Chip tuning yaptırmak ile iş bitmemekte en önemlisi yazılım yapıldıktan sonra bakımının düzenli olmasıdır.

Bunun yanı sıra sıkça sorulan chip tuning uygulanan araçların Tüvtürk muayenesinden geçer mi geçmez midir? Chip Tuning uygulaması muayeneden geçebilir.

Chip Tuning Artıları;

  • Motor performansında artış sağlanmaktadır.
  • Dizel ve Benzinli araç farkı olmaksızın sonuç alınabilmektedir.
  • Yakıt konusunda tasarruf artışı sağlayabilirsiniz.
  • Aracın çeşitli çekiş problemleri bu yazılım uygulaması ile birlikte giderilebilmektedir.
  • Genel olarak araçlarda ki sınırlandırılmış olan tork ve gücü maksimum şekilde almanızı sağlar.

Chip Tuning nasıl yapılır, yöntemleri;

Chip Tuning uygulamasını isteğinize göre şekillendirebilirsiniz. İster performans artışı odaklı bir işlem yaptırabilir, isterseniz de yakıt tasarrufu odaklı bir uygulama seçeneğini değerlendirebilirsiniz.

Chip tuning uygulamasını farklı seçenekler ile gerçekleştirebilirsiniz. Motor beyninde ki çipin yenisi ile değiştirilmesi ve mevcut çipin tekrardan işlem görmesi ile birlikte tuning uygulamasını rahatlıkla yapmış olacaksınız. Bunun için işin ehli kişilerden yardım almanız oldukça önemlidir. Aracınızda sonradan problem yaşamamak için profesyonel hizmet veren yerlerden yardım alınması bu adımda önemlidir.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir