Direksiyon neden kilitlenir, direksiyon kilitlenme çözümü, nasıl açılır

Direksiyon kilitlenme sorunu

Araç sahiplerinin başına mutlaka gelmiş durum olan direksiyon kilitlenmesi hakkında bilinmesi gerekenler, direksiyon kilitlenmesi çözümü, neden olur gibi birçok sorunun cevabını arayacağız.

Direksiyon neden kilitlenir, direksiyon kilitlenme çözümü, nasıl açılır

Direksiyon kilitlenmesi nedenleri, çözümü

Direksiyon kilitlenmesi farklı sebeplere bağlı olabilir. Direksiyon kilitlenmesinin birinci sebebi güvenlik önlemi olarak geliştirilen teknolojidir. Herhangi bir hırsızlık durumunda araç kontak anahtarı olmadan direksiyon hareket ettirildiğinde direksiyonu kilitler ve güvenlik sistemini açar. Kontak anahtarı yokken direksiyon hareket ettirildiğinde direksiyon kilitleniyorsa bu durum olağan bir durum olup herhangi bir arıza sebebi değildir. Bu durumda kontak anahtarını takın ve direksiyonu sağa ve sola hareket ettirin kilit sistemi çözülecektir.

Ancak aracınız seyir halinde direksiyon kilitlenmesi sorunu yaşıyorsanız bunun sebebi olağan dışıdır. Motor kaynaklı çeşitli sorunların neden olabileceği bu durumun teşhisi önemlidir. Eğer seyir halinde direksiyon kilitlenmesi gibi bir sorun ile karşılaşırsanız ilk olarak vites düşürülmelidir. El freni ile ideal düşük hız ulaşıldığında destek yapılarak araç durdurulmalı. İlk olarak aracınızı yetkili bir servise götürmeniz gerekmektedir. Seyir halinde direksiyon kilitlenmesi oldukça hayati bir konu olup çözümü mutlaka bulunmalıdır. Herhangi bir erteleme durumunda tekrarlaya bilecek bir soru olarak gösterebiliriz.

Direksiyon kilitlenmesi kullanıcı kaynaklı olarak araca binerken kontak anahtarı takılı değilken direksiyonu hareket ettirirseniz veya direksiyon ile oynarsanız otomatik olarak güvenlik sistemi devreye girer ve direksiyon kilitlenir.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir