Elektrikli otomobil fiyatları incelemesi, elektrikli araba satın alırken bilinmesi gerekenler

Elektrikli otomobil fiyat listesi

Yeni nesil otomobil teknolojisinin ilk adımları olan elektrikli otomobiller günümüzde de yavaş yavaş yaygınlaşmaya başlamakta. Özellikle Avrupa’ da teşvikler ile birlikte yaygınlaşan elektrikli otomobil kullanımı Türkiye piyasasında da hareketlenmeye başlıyor. Makalemizde elektrikli otomobil modelleri ve bunların fiyatları hakkında inceleme gerçekleştirdik. Bunun yanında elektrikli otomobil alırken dikkat edilmesi gerekenler, elektrikli otomobil vergilendirmesi gibi başlıkları inceledik.

İşte elektrikli yeni nesil otomobil fiyat incelemesi;

  • Smart Fortwo Fiyatları
Smart Fortwo

Elektrikli otomobil listemizde ilk olarak Smart Fortwo seçenekleri dikkat çekmektedir. Smart Fortwo genel olarak vergi indirimlerini de dikkate aldığımızda 130 bin TL ile 170 bin TL arasında fiyat değişkenliği gösterebilmektedir. Smart Fortwo %100 elektrikli olarak kullanıcılarına sunulan şehir içi araç olan tercihiniz olabilir. Smart Fortwo hakkında daha detaylı bilgi için buradan ulaşabilirsiniz.

  • Renault Zoe Fiyatları
Renault Zoe Elektrikli Otomobil

Ünlü Fransız marka Renault bünyesinde üretilen elektrikli Zoe modelleri 2.el piyasasında 2014 modelleri 110 bin TL’ den başlayan fiyatlar çeşitli şartlarda farklılık gösterebilmektedir. Sıfır Zoe satın almak için 200 bin TL’ den başlayan fiyatları gözden çıkarmanız gerekmektedir. Renault Zoe hakkında daha teknik detaylı bilgi için buradan sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

  • Renault Twizy Fiyatları
Renault Twizy Elektrikli Araçları

Renault markasının bir diğer elektrikli aracı Twizy 2.el piyasasında 60 bin TL’ den başlayan fiyatlara sahip. Renault Twizy hakkında daha detaylı teknik incelemeye buradan ulaşabilirsiniz.

  • BMW İ3 ve BMW i3S Fiyatları
BMW i3 ve i3s

BMW i3 modelleri elektrikli otomobil kategorisinde tercih edebileceğiniz bir diğer seçenek. Bmw i3 elektrikli otomobiller sıfır fiyatı 300 bin TL’ den başlamaktadır. İ3 modelleri kullanıcılarına Loft, Lodge ve Suite gibi farklı donanım seçenekleri ile sunulmaktadır. Bmw i3 satın alırken %18 kdv, %15 ötv indirimlerinden yararlanabilirsiniz. Bununla birlikte 2.el piyasında 140 bin TL’ den başlayan fiyatlarla incelenebilir. Bmw i3 modelleri elektrikli olmasına rağmen i3 serisi 170 hp, i3s serisi ise 184 hp güç üretebilmektedir. Üstün performans için Bmw i3 ve i3s birçok artılara sahip.

  • Jaguar i-Pace Fiyatları
Jaguar i-Pace

Biraz standartları yükseltmek isterseniz Jaguar i-Pace modelleri ile satışa sunulan elektrikli otomobiller tercihiniz olabilir. Jaguar i-Pace sıfır km fiyatları 550 bin TL’ den başlamaktadır. Üstün performansa sahip i-Pace 400 hp güce sahip olarak kullanıcılarının tercihine sunulmuş durumda.

  • Renault Fluence Ze Fiyatları
Renault Fluence Ze %100 elektrikli otomobilleri

Renault Fluence Ze modelleri elektrikli olarak kullanıcılarına 80 bin TL’ den başlayan fiyatları ile sunulmaktadır. Renault Fluence Ze %100 elektrikli olup Sedan kasa şeklinde tercihiniz olabilir.

  • Tesla Model S Fiyatları
Tesla Model S

Tabi ki elektrikli otomobil denildiğinde aklımıza ilk gelenlerden olan Tesla modelleri de tercihiniz olabilir. Türkiye piyasasında bulunan Tesla S modellerinden 2.el fiyatları 2014 modellerinde 450 bin TL, 2017 modelleri 600 bin TL şeklinde değişkenlik göstermektedir.

  • TESLA Model X Fiyatları
Tesla Model X

Tesla modellerinin yeni nesil teknolojinin tüm ihtiyaçlarını karşılayan Tesla X 2.el fiyatları 950 bin TL’ den başlayan fiyatlara sahip.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir