Elektrikli Skoda Citigo-e iV duyuruldu, hakkında detaylar, inceleme

Yeni nesil otomobil sektörüne adını yazdırmak isteyen Skoda markası Citigo-e modelleri ile geliyor. Volkswagen e-up ve Seat e-Mii gibi aynı aileden gelen modellerin arasına girecek olan Citigo-e duyurulan birçok özelliği ile merak uyandırmış durumda.

Skoda Citigo-e iV ile gelecek elektrikli motor 82 hp güç ve 210 nM tork değerine sahip olacak. Ayrıca aracın 0-100 km/s hızlanma süresi de 12.5 saniye olarak belirlenmiş. Peki Elektrikli olan motorun menzili ne kadar sorusuna gelelim. Tek bir şarj ile toplan 265 km kadar menzile sahip olacak Citigo-e şehir içi kullanım için boyutları ve ekonomikliği sayesinde birçok artılara sahip olduğu oldukça açık durumda. Şarj süresi %80 olarak incelenecek olursa 40 kW’ lık hızlı şarj ile 1 saatte doldurulabilirken normal 7.2 kW’ lık evlerde kullandığımız prizler de şarj etmeniz durumda 4 saat 8 dakika gibi bir şarj süresi karşımıza çıkıyor.

Skoda Citigo tasarımsal olarak A segmenti özelliklerine sahip mini şehir içi bir araç olarak tasarlanmış. Boyut olarak 3597 mm uzunluk, 1645 mm genişliğe ve 100 kg ağırlığa sahip olarak karşımıza çıkıyor. Skoda Citigo-e 5 kapılı olarak kullanıcılarına sunulacak olup bunun yanında birçok donanım seçenekleri ile gelecek. Led gündüz farı ve sis farları aracın standart paketlerinde kullanıcılarına sunulmaktadır. Skoda Citigo jant seçenekleri de 14 ile 16 inç arasında kullanıcı tercihine göre değişebilmektedir. Son olarak da belirtebileceğimiz aracın ne zaman üretime başlanacağı konusu. Skoda Citigo-e iV modelleri 2019 yılı ikinci yarısında üretimine başlanacak. Daha detaylı bilgiler gelmesi ile birlikte detaylı inceleme makalesi sitemizde yayınlanacak.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir