En az arıza ve masraf yapan araç markaları, otomobiller, en sorunsuz araba modelleri inceleme güncel

En az arıza ve masraf çıkaran araçlar incelemesi, sıralaması

Araç satın alırken her zaman incelediğimiz araçların kronik sorunları, araçların arıza raporları gibi birçok etkenlerle karşılaşırız. Otomobil satın alırken dikkat ettiğiniz bu hususu yazımızda sizin için birçok dergi ve makaleleri inceleyerek toparladık. Birçok araştırmaya göre en az sorun çıkaran otomobiller Japon ve Alman araçları olarak belirlenmiştir. Mühendislik olarak daha yüksek standartta üretim sağlayan bu araçlar şu şekilde incelenebilir.

 

İşte son güncel araştırmalara göre çıkan sonuçlar şu şekilde sıralanabilir. İşte en az arıza ve masraf çıkaran araç listesi;

Mazda

Mazda markası en az arıza yapan araçlar arasında ilk sırada yer almaktadır. %17 gibi bir oranla en az arıza yapanlar listesinde zirvede.

Mercedes

Alman devi Mercedes bu listede % 25’ lik oranı ile ikinci sırada yer almaktadır. Lüks standartlara sahip Mercedes Benz markası bu anlamda tercih edilebilecekler arasına girmektedir.

Toyota

Bir başka Japon devi Toyota % 26’ lık oranı ile 3. Sırada yer almaktadır. Toyota markası ile Japon araçlarının sorunsuz olması akıllara kazınmaktadır.

Honda

Listede özellikle de son dönemde ki sportif civic modelleri ile birlikte satış rekorları kıran Honda Japon markalarının öncüleri arasında yer almaktadır.

Mitsubishi

Belirli bir standart ve kalite algısı bulunan Mitsubishi markası Lancer modelleri ile birlikte % 29’ luk en az arıza yapma olasılığına sahiptir.

Volvo

Dayanıklılık ve uzun ömür araçlar olarak akıllara kazınan Volvo markası % 30’ luk bir orana sahiptir.

Nissan

Bir diğer büyük marka Nissan listede % 33’ lük oranı ile 7. Sırada yer almaktadır.

Fiat

Son dönemde piyasada çıkarılan üst düzey araçları ile birlikte Fiat’ a karşı oluşan ön yargılar kırılmış durumda birçok modelde sürücülere sorunsuz bir sürüş yaşatmaktadır.

Audi

Alman ekolleri arasında yer alan Audi özellikle de DSG şanzımanı nedeni ile % 35’ lik orana sahiptir. Bu birçok Alman otomatik araçlarının ortak sorunu olarak gösterilebilir.

Ford

Son dönemde Ford focus ve fiesta modelleri ile birlikte sürücülerin tercihini kazanan marka üstün teknoloji seçenekleri ile ilgi çekmektedir.

Bmw

Üst düzey performanslı araçları ile bilinen BMW bazı motor aksamı sorunları nedeni ile % 37’ lik bir orana sahiptir. Bunun dışında kullanıcılar yüksek performans ve konfor için BMW seçeneğine her zaman yoğunlaşmaktadır.

Peugeot

Fransız ekolün sahip Peugeot özellikle tasarımları ile genç kullanıcıların ilgisini çekmektedir. Buna rağmen en az arıza yapan araçlar listesinde % 37’ lik bir orana sahiptir.

Subaru

Subaru markası şanzıman ve motor aksamında ki belirli sorunlar ile listede alt sıralarda yer almaktadır.

Hyundai

Hyundai özellikle ülkemizde çok satan araçlar arasında olmasının yanında % 38’ lik bir arıza oranı bulunmaktadır.

Rover

Son dönemde eski ihtişamlı günlerini kaybeden Rover % 39’ luk bir orana sahiptir.

Volkswagen

Alman devi ve birçok teknolojinin öncüsü Volkswagen DSG şanzımanında ki sorunlar nedeni ile listede alt sıralarda yer almaktadır. Bunun dışında manuel seçimler oldukça sorunsuz olarak gösterilebilir.

Opel

Opel markası son dönemde araçların çıkan direksiyon kutusu ve yakıt sistemi sorunları nedeni ile alt sıralarda yer almaktadır.

Renault

Renault markası genel olarak ülkemizde en çok satış yapan araç olmasına rağmen belirli kronik sorunları markayı alt sıralara almış durumda. Standart bir kullanıcı için uygun olsa da listede gerilemiş.

İncelediğimiz araçlar hakkında deneyimlerinizi ve görüşlerinizi bizlere yorumlarınız ile bildirebilir ve diğer kullanıcılar için yardımcı olabilirsiniz.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir