Fiat Egea Sport M.Jet DCT teknik özellikleri, inceleme, motor performansı, satış fiyatı

Fiat Egea Sport M.Jet DCT modelleri hakkında merak ettiklerinizi, teknik özellikleri, motor performansı, tasarımı, yakıt ortalamaları, satış fiyatı gibi konu başlıklarını makalemizin devamında inceledik. İşte Fiat Egea Sport M.Jet DCT hakkında ilk detaylar…

Fiat Egea Sport M.Jet DCT teknik inceleme

Fiat markasının çok sevilen modellerinden Egea yeni versiyonu ilk karşımıza çıktı. Fiat Egea Sport M.Jet modelleri sportif tasarımı ve performansı ile birlikte karşımıza çıkıyor. HB olarak karşımıza çıkan bu model 1.6 litrelik benzin ve dizel tercihli motor seçeneklerini kullanıcılarına sunuyor. 1.6 litrelik motor 120 hp güç ve 320 nm. tork değerine sahip olarak karşımıza çıkıyor. 4 silindirli bu motor turbo destekli olarak oldukça iyi bir sportif sürüş deneyimi yaşatmakta. 1.6’ lık motor 0-100 km/s hızlanması 10.2 saniye olarak fabrika verileri karşımıza çıkıyor. Ayrıca bu motor 6 ileri otomatik şanzıman ile desteklenmekte.

Sportif özelliğini her anlamda gösteren Fiat Egea Sport M.Jet tasarımı ile de dikkatleri üzerine çekiyor. Dış tasarımında dikkat çeken siyah ayna kapak detaylar, sis farı, kapı kolu, çerçeve ve sport difüzör eklentileri yeni Fiat Egea Sport’ un özelliklerini yansıtıyor. Aynı şekilde iç mekanda da kalite algısı oldukça yükselmiş.

Fiat Egea Sport M.Jet DCT yakıt tüketimi konusunda da oldukça cimri gözüküyor. Özellikle de dizel motor ortalaması 5 ile 5,5 litre arasında değişmektedir. Benzinli motorda bu tüketim biraz daha yükseliyor. Benzinli motorda ortalama 6 ile 7 litre arasında kullanıma bağlı tüketim ortalaması elde edilmekte.

Fiat Egea Sport M.Jet DCT satış fiyatı

Fiat Egea Sport M.Jet DCT satış fiyatları konusunda güncel kampanyalı ve size özel fiyat tekliflerini en yakın Fiat satış şubelerini ziyaret ederek elde edebilirsiniz.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir