Gaz tepki artırıcı pedal nedir, ne işe yarar, zararlı mıdır, nasıl çalışır

Gaz tepki artırıcı pedal inceleme

Otomobil sektöründe geliştirilen ürünlerden olan pedal güç artırıcı pedal birçok araç sahibi tarafından soru işaretleri ile karşımıza çıkmaktadır. Pedal box uygulaması oldukça pratik yöntem olması ile birlikte sürücülerin ilgisini çekmiş durumda. Bu yazımızda gaz tepki artırıcı pedal boz ürünü incelemesi, nedir, ne işe yarar, zararları var mıdır, nasıl çalışır gibi soru işaretlerine yanıt bulmaya çalışacağız.

Gaz tepki artırıcı pedal

Gaz tepki artırıcı pedal aracından daha kısa sürede ani pedal tepkisi isteyenler için oldukça rahat ve sorunsuz bir yöntem olabilmekte. Bunun için araçlarda kullanılan diğer yöntemlerin aksine kolay ve güvenilir olması şimdiden birçok sürücünün dikkatini çekmiş durumda.

Piyasada farklı isimlerden satışı bulunan bu ürünün ortak adı gaz tepki artırıcı olarak gösterilebilir. Kullanıcıların genel olarak memnun kaldığı bu ürünler hem rahat kullanımı hem de zararsız olması cazibesini artırabilmektedir.

Gaz tepki artırıcı ürünlerin satış isimleri; Pedal Booster, Pedal Commander, Throttle Booster, Throttle Controller, Sprint Booster veya Pedal Box olarak nitelendirilmektedir. Araca dolaylı olarak bir güç artmış hissi vermektedir. Kesinlikle araç mekaniğinde beygir güç artışı sağlamamaktadır.

Gaz tepki artırıcı ürünler nasıl çalışır

Gaz tepki artırıcı ürünlerin genel çalışma mantığı yeni nesil ecu sisteminin elektronik olarak işlenmesi ile gerçekleşmektedir. Motorun mekaniği ile değil aracın beynini kontrol ederek gaz tepkilerini belirlemektedir. Bir tür yazılım olarak da bu ürün gösterilebilir.

Genel olarak Ecu sistemine bağlı olarak komut çalıştırmakta olmasına rağmen farklı araçlar üzerinde farklı şekilde montaja sahiptir. Gaz pedal güç artırıcı ürünler farklı modlara sahiptir. İstediğiniz sürüş dinamiklerine ayarlayarak sürüş odaklı olabilirsiniz. Bu modlar tüm ürünlerde şehir içi kullanım, sportif kullanım ve yarış modu olarak sunulmaktadır. Ayrıca kendi özel ayarlarınız ile kişisel gaz tepki artırıcı ürüne sahip olabilirsiniz. Çeşitlilik bakımından da oldukça zengin bu ürün kullanıcıların ortak memnuniyetini sağlamaktadır.

Gaz tepki artırıcı ürünler işe yarar mı

Kullanıcılar tarafından memnun olunduğu satış rakamlarından ortaya çıkmaktadır. Ancak bir dezavantaj olarak gösterebileceğimiz şey Ecu’ ya yaptığı aşırı güç ile yakıt tüketimi artışı sağlanabilmesi olağandır. Bunun dışında oldukça memnun kalınabilecek ürünler arasında gösterebiliriz. Farklı modlar ile kullanabileceğiniz bu ürün ister aracınızın orjinal hali ile isterseniz güç artırıcı pedal özellikleri ile kullanılabilir alternatif bir üründür. Farklı modlarda farklı gaz tepkilerini sağlayan bu ürünler sürücünün dinamiklerine cevap verebilmektedir.

Gaz tepki artırıcı ürünleri hakkında bilgi, görüş, şikayet ve sorularınızı aşağıda ki yorum kısmından sitemizde yayınlayabilirsiniz. Ürünü kullandıysanız yorumlarınızı aynı şekilde bizlerle paylaşabilirsiniz.

2 Comments

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir