Güneş yanığı olan araba alınır mı, nasıl korunur, nasıl giderilir, düzeltilir, giderme

Güneş yanığı nedir, nasıl düzeltilir, nasıl korunulur?

Otomobil sahiplerinin başına gelebilecek bir diğer sorun olan güneş yanığı hasarı özellikle de uzun süreli güneş altında kalan araçları kapsamaktadır. Koyu tonlarda ki araçlarda daha çok görülen güneş yanığı sorunu nasıl giderilir, güneş yanığından nasıl korunulur, pasta cila ile geçer mi? gibi birçok sorunuzun cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

Uzun süreli araçlarınız şiddetli sıcaklık altında kalması ile birlikte boya koruyucu bölgenin aşınması ve aracın parlaklığının kaybolması görülür. Diğer bir aşamada bu duruma müdahale edilmezse boyanın tamamen kalktığı görülmektedir.

Güneş yanığı olan araba alınır mı, nasıl korunur, nasıl giderilir, düzeltilir, giderme

Güneş yanığından aracımızı nasıl koruyabiliriz?

Aracınızı güneşin zararlı ışınlarından korumak için kullanabileceğiniz belirli ürünler bulunmaktadır. Bunun için üretilen özel tente şeklinde ürünleri tercih edebilirsiniz. Bunun dışında aracınızı kapalı otopark tercihini kullanarak koruyabilirsiniz. Kapalı otopark seçeneğiniz yok ise bu tür ürünleri kullanabilirsiniz. Özellikle çok sık olarak pasta cila uygulaması yaptırıyorsanız aracınızın zarar görmesi daha olağandır. Pasta cila uygulamasını uzun aralıklar ile yaptırmanız güneş yanığından korunmanın bir diğer aşamasıdır.

Güneş yanığı onarımı, giderme, düzeltme nasıl yapılır?

Aracınızda güneş yanığı meydana gelmiş ise öncelikle profesyonel kişilerden yardım almanız gerekmektedir. Son dönemde birçok yöntem ile güneş yanığı sorunu giderilebilmektedir. Güneş yanığı eğer çok fazla ilerlememiş ise pasta cila uygulaması yaptırmanız mümkündür. Uygun pasta cila ürünleri temin edildikten sonra mat olan yanık bölge giderilir. Ardından iyice temizlenen bölgeye parlatıcı cila uygulaması yapılarak güneş yanığı onarımı mümkün olabilmektedir.

Güneş yanığı sorununu kendinizde giderebileceğiniz gibi daha ilerlemiş yanıklarda bir ustadan yardım almanız gerekmektedir. Güneş yanığına karşı günümüzde çeşitli geliştirilmiş metotlar bulunmaktadır. Aracınızın durumuna göre en uygun onarım planını çıkararak işleme başlayabilirsiniz. Aracınızda güneş yanığı başlangıcı var ise bunu kaportada matlaşan bölge olmasından anlayabilirsiniz. Bu durumda bir müdahale etmeniz zararı daha uygun şekilde çözmeniz bakımından oldukça önemlidir.

Güneş yanığı olarak satışa sunulan araçları satın alabilirsiniz. Piyasasına göre daha uygun şekilde alabileceğiniz güneş yanıklı araçlarda önemli olan yanığın durumudur. Tercihinizi yaparken buna göre değerlendirmeniz gerekmektedir.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir