Hasar kayıtlı araba alınır mı, tramer sorgulama, hasar kayıt sorgusu nasıl yapılır, nasıl öğrenilir?

Hasar Kayıtlı ve Ağır Hasar Kayıtlı araç alım-satım, sms ile sorgulama ve ücreti

Otomobil almak isteyenlerin akıllarında olan hasar kayıtlı araçlar alınır mı? sorusunu bu yazımızda gidereceğiz. Hasar kayıtlı araçları nasıl sorgulayabiliriz. Hasarları araç alınır, tramer kayıtlı araçlar nedir? Sorularını sizler için yanıtlayacağız.

Özellikle de bilmeyenler için galericiler ve art niyetli bir takım araç sahiplerinin hasar kayıtlı araçları allayıp süslemektedirler. Hasar kayıtlı araçların genellikle kasko tarafından fiyat şişirildiği yalanı ile satışı piyasada görülmektedir. Bu durum çoğunlukla yalan olarak ortaya çıkmaktadır. Hasar kayıtlı aracın satımı için uydurulan bu tür durumlar ile sizde karşılaşıyorsanız ilk olarak o araçtan uzak durmalısınız.

Teknik servis aracılığıyla gerçekleştirilen araç onarımlarında fiyat şişirilmesi kesinlikle yapılmaz. Eğer araç herhangi bir usta tarafından yaptırıldı ise tabi ki bir nebze doğru olabilir. Bu durumda bakmanız gereken şey araçta değişenlerin, onarım kayıtlarının öğrenilmesidir. Bunun için ilk olarak güvenilir bir ekspertiz firmasında check up yapmanız gerekmektedir.

Tüm bunları yaptıysanız ve aracın onarım gören veya değişim gören parçaları hayati değil ise hasar kayıtlı araçlar tabi ki satın alınabilir. Bunun için profesyonel kişilerden görüş almanız oldukça önemlidir. Eğer araçta işlem gören nokta aracın mekaniğini doğrudan etkileyen bir yer değil ise araç alınabilir. Bunun yanı sıra ağır hasar kayıtlı olarak işlenen araçlara her zaman bir mesafeniz olması gerekmektedir. İleride sürekli sanayinin yolunu bulmamak için bu tür incelemelerde dikkatli olmanız gerekmektedir.

Araç satın almak istiyorsanız her zaman sabırlı olmanız gerekmektedir. Piyasada daha temiz araç mutlaka bulunabilir. Araç satın alırken yapılan bir hata size maddi ve manevi bir kayıp yaşatabilir. Alacağınız sorunlu bir aracı satarken büyük zarar edebilir, hatta satamayabilirsiniz.

Hasar Kayıt Sorgulama Nasıl Yapılır, Sms numarası

TURKCELL, VODAFONE, TÜRK TELEKOM tüm hatlar için 5664’ e aracınızın plakasını yazarak (34xxx012) sms göndererek sorgulamanızı yapabilirsiniz.

Tüm operatörlerden sms ile sorgulama başına 7 TL ücret kesintisi yapılmaktadır.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir