Hasarlı Araç Alım-Satımı nasıl yapılır, dikkat edilmesi gerekenler

Hasarlı Araç Alım-Satımında dikkat edilmesi gerekenler

Araç alırken bir diğer seçenek olarak karşımıza çıkan hasarlı araçların alım-satımı nasıl yapılır, hasarlı araç alırken dikkat edilmesi gerekenler nedir, gibi konu başlıklarını makalemizin devamında inceleyebilirsiniz.

Hasarlı Araç Alım-Satımı nasıl yapılır, dikkat edilmesi gerekenler

Araç alımında her sürücünün dikkat ettiği hasar kayıtları, ezik, çizik gibi noktalar bulunmaktadır. Diğer araçlara göre daha ucuz olması nedeni ile bazen tercihleriniz arasına girebilen hasarlı kayıtlı araçlar alırken bazı noktalara dikkat ederseniz seçeneğiniz doğru olabilir. Hasarlı araç alacak kişi sonradan çıkacak masrafları göze aldığını kabul etmiştir. Ancak yine de hasarlı bir araç olsa da sonradan tahmin edilmeyen masrafların oluşma riskine karşı detaylı check-up yaptırmanız ve sonrasında ortaya çıkacak masrafı tahmin etmek açısından önemlidir. Bunu ustanızın yardımı ile veya işinde uzman kişiler tarafından yaptırabilirsiniz.

Kazalı veya ağır hasarlı bir araç alırken birçok risk ve masraf açısından riskli bir seçenektir. Peki hasarlı araç alırken nelere dikkat etmeyiz. Kazalı bir araç alırken ilk olarak aracın hava yastığı açıp açmadığına bakmanız önerilir. Tercihiniz hava yastığı açmamış araçların olması önerilir. Bu tür araçlarda hasarların ne kadar onarılsa bile eskisine döndürmeniz imkansızdır. Diğer bir noktada aracın motorunda meydana gelen hasarlardır. Motor bloğunda meydana gelmiş hasarların durumu kontrol edilmesi sonradan artı bir masrafla karşılaşmamak için önemlidir. Bu tür riskleri de göz önüne alıp, bütçenizi de ayarlayarak hasarlı araç alabilirsiniz.

Araç hasar kayıtlarını çeşitli şekillerde öğrenebilirsiniz. E-devlet üzerinden veya plaka yazıp 5664’ e göndererek hasar kayıt sorgulamasını yaptırabilirsiniz. İlgili sigorta acenteleri tarafında da yardım alarak detaylı kontrolleri yaptırabilirsiniz.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir