LPG’ de düşük devirlerde tekleme neden olur, çözümü

Lpg’ li araçlarda karşımıza çıkacak sorunlardan olan tekleme problemi neden olur, sebepler, çözümü gibi konu başlılarını makalemizin devamında inceledik. İşte detayları…

LPG’ de düşük devirlerde tekleme neden olur, çözümü

LPG araçlarda meydana gelen tekleme problemleri genellikle düşük devir aralıklarında görülebilmektedir. Bunun temel sebeplerinden birisi aracın ilk kalkışta güce ihtiyaç duymasıdır. LPG sisteminin bakımları düzenli olarak yapılmadığı taktirde belirli bir süre sonra çeşitli enjektör arızaları ile karşı karşıya kalabiliriz. Bu da aracın istediği gücü ortaya çıkaramaması ve teklemesi anlamına gelir. Bunun yanında buji, buji kabloları, bobin gibi ateşleme sistemlerinin de mutlaka bu konuda kontrollerinin yapılması gerekmektedir.

Eğer sizde benzin de herhangi bir sorun yaşamıyor fakat LPG’ ye geçişte 1000 ile 2000 devir arasında tekleme sorunu yaşıyorsanız bir an önce ustanıza danışmanız gerekmektedir. Zamanında gerekli önlemleri alıp çözümü gerçekleştirebilirsiniz.

LPG sisteminde aracın düşük devirlerde teklemesi sorunu hakkında görüşlerinizi bizlere aşağıdan mesajlarınız ile iletebilirsiniz.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir