Lpg yakıt sistemi arıza nedenleri, lpg arıza tespit, lpg arıza lambası neden yanar

Lpg yakıt sistemi arızaları

Lpg yakıt sisteminde meydana gelen birçok sorundan dolayı kullanıcılar belirli arızalar ile karşılaşabilmektedir. Lpg yakıt sistemi arızaları, nedenleri, arıza tespit, log arıza lambası neden yanar? gibi soruların cevabını makalemizden inceleyebilirsiniz.

Günümüzde birçok otomobil firması tarafından fabrika çıkışlı olarak da kullanıcılarına sunulan Lpg yakıt sistemi hiç kuşkusuz Türkiye şartlarında benzinli otomobillerde ekonomik için oldukça önemli. Türkiye’ de benzinin litre fiyatlarına bakıldığında lpg seçeneği oldukça mantıklı bir hal alabilmektedir. Yoğun olarak kullanılan Lpg yakıt sistemi ekonomik özellikleri ile artılara sahip olsa da bazen belirli arızaları nedeniyle sorun çıkarabilmektedir. Lpg arızalarını inceleyecek olursak şu şekilde listeleyebiliriz.

Lpg arızaları

Lpg yakıt sisteminde arıza lambası neden olur?

Lpg sistemlerinde özellikle de sonradan takılan Lpg yakıt sistemlerinde arıza lambası yakması oldukça muhtemeldir. Bunun nedeni aracınızın marka ve modeline uygun olmayan Lpg enjektörleri, kablo tesisatları gibi seçenekleri değerlendirmeniz gerekmektedir. Lpg ayarlarının aracınıza uygun olmadığında ise aracınızın beyni zarar görebilir. Bu tür sebeplerden dolayı Lpg arıza lambası yakabilir. Lpg sistemi montajlarında yetkili servislerde ve güvendiğiniz ustaları tercih etmeniz gerekmektedir.

Lpg yakıt sistemi sigorta atma arızası

Lpg sigorta sistemi ile aracınıza montajı yapılmaktadır. Daha güvenli bir yakıt için gerekli olan sigorta sisteminde bazen kullanılan malzeme kalitesinden dolayı sorunlar oluşabilir. Düşük amperli sigorta kullanımı kısa devre gibi arızalara sebep olabilmektedir. Bir diğer sorun olarak da elektrik ve kablo sisteminin su alması, lpg arızasının oluşması nedeni olarak sayılır.

Lpg yakıt sistemi gaz göstergesi arızası

Lpg sisteminde yakıt seviyesini gösteren PG şamandırası arıza sebebi ile birlikte doğru bir ölçüm yapılamaz. Lpg sensör camında meydana gelen herhangi bir arıza, lpg anahtarının olağan dışı aşırı yüksek ve düşük akım çekmesi ile birlikte oluşan arızalar ortaya çıkabilir. Bu tür arızalar gaz göstergesinin yanlış yakıt göstermesine sebep olur.

Lpg yakıt sistemleri hakkında soru, görüş ve şikayetlerinizi yorumlarınız ile bizlerle aşağıda ki yorum kısmından gönderebilirsiniz.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir