Mazda6 Sedan inceleme, test, teknik özellikleri, donanım, yakıt tüketimi, satış fiyatı

Mazda6 Sedan incelemesi

Mazda6 Sedan modelleri hakkında bilinmesi gerekenler, Mazda6 Sedan incelemesi, Mazda6 Sedan teknik özellikleri, Mazda6 yakıt ortalaması, Mazda6 satış fiyatı gibi konu başlıklarını makalemizin devamında inceledik.

Mazda6 Sedan teknik detayları

Mazda6 2.0 litrelik benzinli 4 silindir motoru ile 165 hp güç ve 213 nm torku dolu dolu kullanıcılarına hissettirmekte. Mazda6 0-100 süresi 10,6 saniye olarak test edilmiş. 2,0 SKYACTIV-G motorunun tüm gücünü 6 ileri şanzıman desteklemekte.

Mazda6 iç  dış tasarımında köklü değişiklikler olmaması ile birlikte araç perfomansında yapılan iyileştirmeler kendini hissettirmekte. Sedan kasası ile her zaman agresif tasarıma sahip Mazda6 küçük detaylar ve rötuşları ile yen modelln hazzını yaşatmakta.

Bunun yanı sıra donanımları arasında yer alan dört kamerayla 360° görünüm, deri, ahşap ve süet kaplamayla lüks iç donanım, ön cama yansıtılan renkli aktif sürüş ekranı, Mazda radar hız kontrol sistemi, yeni havalandırmalı ön koltuklar kullanıcılarına üstün araç deneyimi sunuyor.

Mazda6 Sedan yakıt tüketim ortalaması

Mazda6 Sedan modelleri boyutlarına ve motor kapasitesine göre oldukça iyi yakıt tüketimine sahip. 100 km’ de denenen yakıt tüketim ortalaması fabrika verileri 6,1 lt olarak belirlenmiş. Ancak Türkiye şartlarında bu ortalama 1 lt daha koyabiliriz.

Mazda6 Sedan satış fiyatı

Mazda6 yeni modelleri hakkında size özel daha detaylı fiyat teklifi için ilgili satış merkezlerini tercih edebilirsiniz. Mazda6 baz fiyatları;

  • 2.0 SKY-G AT Power Sense 337,555 TL
  • 2.0 SKY-G AT Power Sense Beyaz Deri 339,705 TL

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir