Modifiye nasıl yapılır, modifiye için gerekli parçalar, oto modifiye tasarımı, araç iç ve dış modifikasyon

Modifikasyon İncelemesi, Hakkında Her şey

Klasik araç tasarımlarından arınmak ve kişisel zevkinize uygun şekilde araç tasarlamak için kullanılan birçok yöntem bulunmaktadır. Modifikasyon meraklıları tarafından tercih edilen birçok yöntem bulunmaktadır. Sizde aracınızı kişiselleştirerek geliştirmek istiyorsanız belirli kurallara uymanız gerekmektedir. Bu yazımızda araç modifikasyonu nasıl yapılır, detayları, modifiye parçaları gibi birçok soru işaretlerini inceleyeceğiz.

Modifiye iç ve dış olarak ayrılabilir. Modifikasyon için gerekli olan parçaları temin ederek kendiniz veya bu alanda usta birçok kişi tarafından yardım alabilirsiniz. Aracınıza farklı bir hava katmak için kullanılan yöntemler genellikle araç dışı kaportada veya performans amaçlı olarak da motor içerisinde çeşitli geliştirmeler yapıldığı bilinmektedir. Estetik görünüm ve performans amaçlı olarak gerçekleştirilen bu yöntemler şu şekilde olabilmektedir.

Modifiye nasıl yapılır, modifiye için gerekli parçalar, oto modifiye tasarımı, araç iç ve dış modifikasyon

Araç iç modifikasyonu için kullanılacak parçalar

Aracınızın iç modifiyesi tam anlamı ile motor seçenekleri ile performans artışını sağlama amaçlı olarak gerçekleştirilebilmektedir. Bu anlamda yapılan çalışmalar genellikle araca özel yazılımla başlamaktadır. Aracın mevcut yazılımının dışında cihazla güç artışı için gerekli veriler girilir. Tek başına yetmeyen bu yazılım yönteminin yanı sıra aracı açmak için egzoz ve hava filtresi geliştirmeleri de gerekmektedir.

Turbolu araçlarda Blow-Off Vale işlemi, Nos gibi yöntemlerde aracın performans modifikasyonu için kullanılan yöntemler arasında yer almaktadır. Bu tür modifikasyonları yaptırırken kesinlikle profesyonel kişilerden yardım almanız aracınızın sağlıklı geliştirilmesi anlamında önemlidir.

Araç dış tasarımı modifikasyonu parçaları

Aracınızın dış aksamlarının da modifikasyon için kullanıldığı yöntemlerde bulunmaktadır. Bu parçalar oldukça klasiktir. İlk iş olarak aydınlatma sisteminden başlayabilirsiniz. Bunun için genel olarak tercih edilen xenon aydınlatma sistemlerini tercih edebilirsiniz.

Far sisteminin yanı sıra aracınız lastik ve jant seçeneklerinizi geliştirebilir ve kendi tarzınızı yansıtan ürünleri tercih edebilirsiniz. Aracın görünümünde oldukça önemli bir aksam olan lastik ve jant seçenekleri yaygın olarak kullanılan yöntemler arasındadır.

Aracınızda spoiler, sağ ve sol marşpiyel, difüzör, cam filmi gibi tercihleri de kullanabilirsiniz. Aracınıza oldukça farklı bir yapı katan bu tür ürünler tercih görmektedir. Spoiler gibi ürünler aracınızın yüksek hızlarda rüzgar akışını dengelemesini sağlamaktadır. Bu anlamda performans ile de doğru orantılı bir parça olarak gösterilebilir.

Kaporta da yapabileceğiniz birçok rütuşlar ile farklı bir tarzı yansıtabilirsiniz. Özellikle de son dönemde araçlarda kullanılan araç boyasına herhangi bir müdahale olmadan yapılan kaplamalar tercih edilebilir. Çizilmez özellikte gösteren bu ürünleri istediğiniz zaman kolaylıkla sökebilir ve yeni bir tasarımı seçebilirsiniz.

Birçok kişi tarafından kullanılan air sistemi de son dönemde yaygınlaşmış bir seçenektir. Aracınızı istediğiniz alçaklık ve yüksekliğe taşımanızı sağlayan bu sistem genel olarak konfordan kısıtlamalar gerçekleştirse de modifiye tutkunları için ilk seçenektir.

Aracınız için gerekli olan tüm parçaları sizlerde belirleyerek kendinize özel tasarımınızı yaratabilir ve bunu profesyonel kişiler yardımı ile gerçekleştirebilirsiniz. Bu anlamda daha profesyonel bir şekilde işlem gerçekleştirmek için maddi olarak da bir birikime sahip olmanız gerekmektedir. Modifikasyon için gerekli ana temaları kullanarak aracınızı istediğiniz görselliğe ve performansa sahip olarak geliştirebilirsiniz.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir