Opel Corsa 2019 inceleme, teknik özellikleri, tasarım, motor seçenekleri

Opel Corsa 2019 inceleme

Opel Corsa yepyeni 2019 model aracını tanıtmış durumda. Hakkında sınırlı detayların bulunduğu Opel Corsa b segementi hatchback grubunda beklentileri karşılayacak yeni araç olarak gösterilebilir. Tasarımsal olarak farlarda değişikliğe gidildiği yayınlanan fotoğraflarla anlaşılan Corsa’ lar Led Matrix olarak nitelendirilen sistemi uygulayacak. Opel bünyesinde ki Astra ve İnsignia modellerinde bulunan bu far modelleri yeni Corsa’ lar ile karşımıza çıkacak.

Opel Corsa 2019 modelleri ile gelecek bir diğer merak konusu da motor seçenekleridir. Henüz net bir açıklama yapılmayn konu hakkında tahminlere göre PSA grubunun kullandığı 1.2 litre hacimli benzinli ve e1.6 litrelik dizel motor olacağı düşünülmektedir. Ayrıca edinilen bilgilere göre Corsa 2020 yılı ile birlikte elektrikli modellerini eCorsa adı ile tanıtacak.

Opel Corsa 2019 inceleme, teknik özellikleri, tasarım, motor seçenekleri

Opel Corsa 2019 modellerinde net olarak bilinen iç tasarım da çeşitli yeniliklere gidilmiş durumda. Corsa E olarak karşımıza çıkacak olan PSA grubuna ait Corsa’ lar Fransız üretici markası ile yepyeni bir iç mekan hacmine ve tasarımına katılacak. Peugeot 208 ile ortak özelliklerde tasarım üretimi planlayan firma maliyeti bu anlamda tek bir ürün olarak karşılamak istiyor. Bu nedenle yeni Corsa modellerinde çeşitli benzerlikleri görmemiz mümkün. İç kabinde yeni nesil üretime sahip araçlarda görebileceğimiz multımedya ekran bizleri karşılıyor. Bununla birlikte iç kabinde sürücü odaklı bir düzenleme getirildiği ilk fotoğraflarda karşımıza çıkan detaylar arasındadır.

Yeni Corsa 2019 modelleri hakkında güncel bilgiler yayınlandıkça otomobilrehber.com adresimizde rahatlıkla takip edebileceksiniz. Konu hakkında güncel bilgiler ile sayfamız güncellenecek.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir