Peugeot Rifter 2019 teknik özellikleri, inceleme, yakıt tüketimi, fiyat listesi

Peugeot Rifter 2019 inceleme

Dev Fransız otomobil markası bünyesinde karşımıza çıkacak Peugeot Rifter 2019 modelleri ile kullanıcılarının hizmetine sunuldu. Peugeot Rifter 2019 modellerini teknik özellikleri, Peugeot Rifter 2019 yakıt tüketimi, Peugeot Rifter 2019 anahtar teslim satış fiyat listesi gibi başlıkları ele alarak inceleyeceğiz.

Peugeot Rifter 2019 teknik özellikleri, hakkında bilgi, donanım

Peugeot Rifter 2019 modelleri iddialı motor seçenekleri ile karşımızda. Özellikle de çevreye salmış olduğu emisyon değerlerinde oldukça düşük veriler ile karşımıza çıkan Rifter bunun yanı sıra sürüş keyfi ve motor performansında ki üstün verimliliği ile beklentileri yükseltmiş olarak gözüküyor.

Motor seçenekleri arasında başlangıç olarak dizel 1.5 BlueHDi modelleri karşımıza çıkmaktadır. Bu motor 75 beygir güç üretmekte olup 5 ileri manuel şanzıman seçeneği sunmaktadır. Peugeot Rifter 2019 modelinin ikinci nesil motoru 1.6 BlueHDi 100 beygir güce sahip olup yüksek performansı daha düşük yakıt tüketimi ile desteklemektedir. Markanın en üst motoru olan BlueHDi 130 beygir üreten bu seçeneği 6 ileri manel ve tam otomatik vites seçenekleri ile karşımıza çıkıyor. Dizel motorlarda kullanılan partikül filtresi ve katalitik sistemi ile emisyon değerlerinde belirli düşüşü elde edebiliyor. Çevreye duyarlı olarak özellikle üretimi yapılan bu modeller günümüzde Avrupa emisyon standartlarını yakalaması olumlu bir yönü olarak gösterilebilir.

Yeni nesil bir ticari otomobil olan Peugeot Rifter karşımıza birçok özelliği ile çıkacak. Tasarımsal olarak oldukça dinamik ve çevik bir yapıya sahip şekilde karşımıza çıkıyor. Kaportasında küçük dokunuşlar ile daha güçlü bir hat oluşturulmuş. Peugeot markasının kendine özgü tasarımını bir hayli yansıtan Rifter modelleri özgünlüğü ve sadeliği ile şık yapısını korumuş. Günümüz tasarım ihtiyaçlarının tamamını yansıtan bu model tasarımda ön far ve arka stopların geliştirilmiş dizaynı ile tamamlanmış. Ön farlar led özellikli olup aslan pençesi tasarımına sahip.

Dış tasarımı kadar iç mekanda da günümüz ihtiyaçlarını fazlası ile karşılayan Rifter ilk olarak kokpiti ile dikkat çekmektedir. Peugeot i-Cockpit teknolojisi adında geliştirilmiş modern ve teknolojik yapısı kullanıcılarının beğenisini kazanmakta. 8 inç büyüklüğüne sahip olan dokunmatik ekran ilk bakışta dikkatimizi çekmekle birlikte ön panelde ki krom detaylar şıklık algısını yükseltmektedir. Mutimedya ekranında sesli komut özellikleri ile internet bağlantısını sağlayarak 3 boyutlu navigasyon özelliği sürücülerin işini bir hayli kolaylaştırmakta. Bu ekrana bağlı olan iki adet USB giriş, bir adet Aux, Bluetooth ve kablosuz şarj desteği sunulmaktadır. İç mekan kalitesi ve seçimleri ile karşımıza iddialı şekilde çıkacak Peugeot Rifter 2019 artık sizin kullanım sonrası yorumlarını beklemekte.

Peugeot Rifter 2019 modelleri gelişmiş teknolojik altyapısı ile de oldukça iddialı şekilde karşımıza çıkıyor. Ticari araç kategorisinde benzerlerinin üstün geliştirilmiş teknolojik altyapıya sahip Peugeot Rifter’ a ait özellikler şu şekilde listelenebilir;

 • Elektrikli Park Freni
 • Adaptif Hız Sabitleme Sistemi
 • 8 kademeli Tam Otomatik Vites 
 • Aktif Trafik Levhası Tanımlama Sistemi
 • Aktif Şerit Takip Sistemi
 • Sürücü Yorgunluk Uyarı Sistemi
 • Aktif Güvenlik Freni 
 • Römork Çekme Stabilite Kontrol Sistemi
 • Far Asistanı kısa ve uzun farları otomatik 
 • Visiopark 180° geri dönüş kamerası
 • Kör Nokta Uyarı Sistemi
 • Anahtarsız Giriş Sistemi 
Peugeot Rifter 2019 yakıt tüketim değerleri

Peugeot Rifter 2019 modellerine ait yakıt tüketim değerleri 100 km’ de kullanım sonrası şu şekilde listelenebilir.

 • Şehir içi yakıt tüketimi; 100 km’ de 5.1 lt.
 • Şehir dışı yakıt tüketimi; 100 km’ de 4.3 lt.
 • Ortalama Yakıt tüketimi; 100 km’  de 4.6 lt.
Peugeot Rifter 2019 fiyat listesi, anahtar teslim fiyatları, opsiyon fiyat

Peugeot Rifter 2019 modelleri hakkında detaylı fiyat listesi ve sizlere ait güncel özel fiyat tekliflerini size en yakın Peugeot satış merkezlerini ziyaret ederek alabilirsiniz.

Peugeot Rifter 2019 Dizel motor seçenekleri Fiyat
Rifter ACTIVE 1.6 BlueHDi 100hp 119.000 TL
Rifter ACTIVE Stil 1.6 BlueHDi 100hp 127.000 TL
Rifter ACTIVE Stil 1.5 BlueHDi 130hp EAT8 Tam Otomatik 139.000 TL
Rifter ALLURE 1.5 BlueHDi 130hp 6MT 137.000 TL
Rifter ALLURE 1.5 BlueHDi 130hp EAT8 Tam Otomatik 149.000 TL
Rifter GT-Line 1.5 BlueHDi 130hp EAT8 Tam Otomatik 155.000 TL
Opsiyon
Metalik Boya ACTIVE, ACTIVE Stil, ALLURE, GT-Line 800 TL
Tekno Paket
Kablosuz Şarj
Grip Control
ALLURE, GT-Line 1.500 TL
Güvenlik Paketi
Kablosuz Şarj
Sürüş Asistan Paketi
GT-Line 3.500 TL

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir