Renault Twizy Life elektrikli araç teknik bilgi, test sürüşü, inceleme, yakıt, Türkiye satış fiyatı

Renault Twizy Life elektrikli araç inceleme

Günümüz şartları için gerekli olan avantajlar ile karşımıza çıkan Renault Twizy hem ekonomik, hem pratik bir şehir içi kullanım aracı. Tasarımı, yeni nesil altyapısı ile birlikte modern çağın gerekliliklerini yansıtan Twizy elektrikli özelliği hakkında inceleme, teknik bilgi, test sürüşü ve Türkiye satış fiyatlarını makalemizin devamında başlıklar halinde inceleyebilirsiniz.

Renault Twizy teknik özellikleri, inceleme

Reanult Twizy modelleri elektrikli araç olarak ekonomik küçük boyutlu bir araç olarak karşımıza çıkıyor. Oldukça pratik şehir içi deneyimi sunan Twizy sessiz, konforlu olması ile birçok avantaja sahip olarak gözüküyor. Tamamen elektrikli bir araç olan Twizy yakıt tüketimi avantajı ile tercih edilebilirdir.

Türkiye şartlaırna şuan tamamen uyum sağlayabileceği hakkında şüphelelerimiz olsa da denemenin bir zararı olmaz. Ülkemizde trafik şartları, yol şartları ve elektrikli araçlar için altyapı yetersizliliği olumsuzluklar olsa bile Avrupa’ da kullanılan bu tür araçların yaygınlaşması da bu tür sorunların çözümünü sağlayabilir.

Renault Twizy ekonomik araç özellikleri ile donanması ile yükse hız ve yüksek konfor sağladığını söyleyemeyiz. Elektrikli motoru ile ideal bir hızlanmaya sahip bu araç 4 diskli fren sistemi ile desteklenmekte. Güvenlik seçenekleri bakımından 4 noktalı güvenlik sistemine sahip. Ön emniyet kemeri, arka emniyet kemeri, sürücü hava yastıkları ile yeterli güvenliği sağlamakta. Renault Twizy yolcu kapasitesi bakımından 2 kişilik seçenek sağlamakta. Boyutlarından dolayı bu tür dezavantajlara sahip Twizy zaten üretimi itibariyle yolcu kapasitesine göre değil ekonomik, çevre dostu elektrikli motoru üzerine tasarlanmış olması bu tür seçenekleri göz ardı etmemizi sağlamaktadır.

Renault Twizy Avrupa’ da yaygın olarak kullanmaktadır. Ancak yeni yeni trafikte nadirde olsa görülen Twizy Türkiye şartlarında trafikte sürekli gözlerin üzerinizde olması biraz tehlike yaratabilmektedir. Bunları göz ardı etmeniz halinde diğer özellikleri ile kesinlikle denenmesi gereken yeni nesil otomobil teknolojisinin yeni bir ürünü Twizy sizin de tercihiniz olabilir.

Renault Twizy yakıt tüketimi

Renault Twizy tamamen elektrikli olması ile ekonomi aracı olarak tercih edilmektedir. Bunu 100 km mesafeyi sadece 4 TL ile kat etmesinden anlayabiliriz. Türkiye şartlarında yakıt fiyatları göz önüne alındığında tercih görebilecek seçenek olabilir.

Renault Twizy Türkiye satış fiyatı

Renault Twizy en baz modelleri 13.700 EURO ile 14.400 EURO arasında değişkenlik gösteren fiyatlara sahip. Bu fiyat farklı araç aksesuar ve opsiyonları ile çeşitlilik göstermektedir. Bu fiyatlarda Türkiye şartlarında genellikle sürücülerin tercihi daha geniş 5 koltuklu araçlardan yana olmaktadır. 2.el piyasasında 45 bin TL ile 50 bin TL arasında değişen fiyatlardan tercih edebilirsiniz.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir