Römork bağlantı & Çeki demiri hakkında bilgi, nedir

Römork bağlantı & Çeki demiri hakkında detaylar

Römork bağlantısı veya bir diğer adı ile çeki demiri araçlarda olan ve herhangi bir arıza sırasında aracın halat sayesinde bir başka araç tarafından çekilmesini sağlayan araçtır. Çeki demirleri kullanış alanlarına göre farklı seçeneklere sahiptir. Elektrikli ve standart olarak seçeneklere ayrılan çeki demirleri kullanışlılığına göre değişkenlik gösterebilmektedir. Ayrıca römork tercihlerinde frenli ve frensiz gibi seçeneklerde sunulabilmektedir. Fiyatlarına göre kalitesinin ve çeşitliliğinin değiştiği römork seçeneklerinin arasında seçimizi yaptıktan sonra şimdi gelelim dikkat edilmesi gereken bazı uyarılara…

Römork seçeneklerini değerlendirecek olursanız bazı standartlara uymanız gerekmektedir. Yasal olarak yapmanız gereken bazı prosedürleri gerçekleştirmelisiniz. İlk olarak aracınıza uygun şekilde bir römork seçeneği için tercih yapmanız gerekmektedir. Römork yaptırılması halinde ruhsata işletilmesi trafik sigortasında kullanılması adına gereklidir. Römork tercihlerinde 750  kg ve üstü için plaka ile ruhsat alınması gerekmektedir. Bununla römork kullanımı için bu sınıfa ait ehliyeti almanız gerekmektedir. Römork kullanımına ait detaylı kullanım bilgilerini, teknik özellikleri de buna bağlı olarak bilmeniz gerekmektedir.

Römork bağlantılarını gerekli şekilde profesyonel kişilerden yardım alarak yapmanız gerekmektedir. Sizin ve diğer sürücülerin güvenliği için bu tür önerileri mutlaka dikkate almanız önerilmektedir. Ayrıca römork ile uzun yola çıkmak isterseniz bazı kurallara uymanız gerekmektedir. Hız limiti olarak normal standartların her zaman yüzde 10’ u kadar daha yavaş ilerlemeniz gerekmektedir. Römork ile köprü ve otoyol geçişlerinde fiyat tarifesi olarak ekstra ödeme yapmanız gerekecek. Bu tür uyarı ve önerileri dikkate alarak rahatlıkla römork bağlantılı araçları kullanabilirsiniz. Genel olarak römork bağlantılı araçlarda karşılaşabileceğiniz durumlar bu şekildedir, merak ettiğiniz soruları, şikayetleri bizlere aşağıdan yorumlarınız ile iletebilirsiniz.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir