Run Flat lastik özellikleri nedir, patlak yol alabilen lastikler hakkında bilgi, patlarsa kaç km gider

Run Flat lastik özellikleri nedir, patlak yol alabilen lastikler hakında bilgi, patlarsa kaç km gider

Run Flat Lastik Genel Özellikleri, Hakkında Bilgi

Sürekli olarak gelişen otomobil teknolojileri ile birlikte yeni bir akım olarak ortaya çıkan Run Flat lastik seçenekleri giderek tercih edilmeye başlamaktadır. Run Flat lastik nedir, özellikleri nedir, patlak halde kaç km kadar gider, fiyatları, artıları ve eksikleri gibi birçok soru işaretlerini sizin için bu makalemizde toparladık.

Run Flat lastikler genel olarak güvenlik amaçlı olarak üretilmektedir. Bir diğer adı RunOnFlat lastikler herhangi bir patlama ve delinme durumunda yolunuza devam edebilme seçeneği kullanıcılarına sunmaktadır. Özel bir teknoloji ile üretilmiş olup herhangi bir lastik hasarı durumunda sürücülere ortalama 80 km hıza kadar sürüş imkanı verebilmektedir. Güvenli bir sürüş için oldukça önemli bir teknoloji olan Run Flat teknolojisi özellikle performans ve konfor iç içe sunulan lüks sınıf araçlarda kullanılmaktadır.

Run Flat teknolojisi ile birlikte aracınızda Lastik Hava Basıncı İzleme Sistemi olması gerekmektedir. Herhangi bir basınç düşüklüğü durumunda komut vererek sürücüleri uyaran bu sistem ile birlikte başınıza gelebilecek sorunları önceden tespit edebilme seçeneği sunulmaktadır. Acil durumlarda belirli bir hızda belirli bir süre yaklaşık 50 km kadar sürüş imkanı sağlayabilmektedir. Run Flat lastikler ile birlikte yolda kalma ve lastik değiştirme gibi sorununuz kalmayacaktır.

Run Flat Lastik teknolojisine sahip olan ürünleri kullanmak için piyasada belirli rakamlardan satın alabilirsiniz. Bununla birlikte yetkili noktalardan aracınıza lastik basınç izleme sistemi montajını da yaptırmanız gerekmektedir. Güvenlik amacı ile üretilen bu yeni nesil lastik teknolojisi ile birlikte birçok zorlu şartlara karşı aracınıza yardımcı olabilirsiniz. Run Flat lastikler sizin ve aracınızın güvenliği için birçok markanın sunduğu seçenekleri tercih edebilirsiniz.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir