Triger kayışının değişeceği nasıl anlaşılır, belirtileri

Triger kayışı değişim sürelerinin bilinmesi aracınız için oldukça önemlidir. Fakat bir o kadar da triger kayışının değişip değişmeyeceğinin anlaşılması tam bir muammadır. 0 km bir araç alanlar için olmasa da 2.el otomobil alanlar için ciddi bir soru işareti olan triger kayışının ne zaman değişmesi gerektiği hakkında bilinmesi gerekenleri makalemizin devamında inceledik.

Triger kayışının değişeceği nasıl anlaşılır, belirtileri

Triger kayışı otomobillerde özel bir korumanın altında olarak görülebilmektedir. Triger kayışını dışarıdan görebilseniz de değişip değişmeyeceği hakkında bir kanaat oluşması için triger kayışının tamamen sökülmesi ve incelenmesi gerekir.

Triger kayışının sökülmesi ile çeşitli kontroller ile birlikte kayışın değişip değişmeyeceğini anlayabilirsiniz. Bunun için ilk olarak kayışın her bir noktasında oluşan aşınma veya çatlamaları incelemeniz gerekmektedir. Triger kayışı hakkında bu kontrolleri yapmış olsanız dahi net bir km’ de değişmesi gerektiğini söyleyemezsiniz.

Triger kayışının kontrolleri ile birlikte işinizi şansa bırakmadan triger kayışı değişimlerini gerçekleştirmeniz ideal tercih olabilir. Triger kayışının sökülmesi belirli bir ücret tutmaktadır, bu nedenle de hali hazırda sökülmüşken değişimi gerçekleştirmeniz önerilebilir. Triger kayışı değişiminlerinde mutlaka devir daim pompası ve bununla birlikte diğer aksamlarının da takım halinde değişimi daha sağlıklı bir sonuç olacaktır.

Triger kayışı değişimlerini mutlaka aracınızın marka ve modelleri hakkında deneyime sahip usta veya yetkili servisleri tercih etmeniz önerilmektedir. Triger kayışı değişimi sonrasında herhangi bir sorun yaşamanız durumunda garantisi olması açısından yetkili servisler önerilmektedir.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir