Tüvtürk muayenesinde Çakar kullanımı geçer mi?

Tüvtürk muayenesinde Çakar kullanımı ağır kusurlu

Tüvtürk muayenelerinde uygulanacak olan Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı 1 Kasımda yayınlanan talimatında resmi izinli araçların dışında ön panjur, far, cam ve çeşitli aydınlatma sistemlerinde kullanılan çakar modülleri ağır kusurlu olarak işlenecek. Muayene sırasında ağır kusurlu olarak gerçekleşecek çakar uygulamaları hakkında kullanıcıları uyarıyoruz.

Tüvtürk muayenesinde Çakar kullanımı geçer mi?

Kamuoyunu meşgul eden çakar modül kullanımlarında son düzenleme ile birlikte yasak olarak işlenmekte. Çakar modülleri yasal izinli olarak kullanılacak olup ambulans, polis aracı ve resmi izinli araçlarda kullanılabilecek. Bu nedenle normal sürücülerin herhangi bir mağduriyet yaşamaması için çakar uygulamasından vazgeçmesi gerekmektedir. 1 Kasım itibari ile yayınlanan Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı talimatnamesinde bulunan resmi cezalandırmalar ile karşı karşıya kalmamak için çakar uygulamasını kullanmamanız gerekmektedir.

Trafikte çakar uygulamalı olarak gezmek için resmi izin belgesi ve tescil kayıtlarına sahip olmanız gerekmektedir. Aksi taktirde trafikte bu belgelere sahip olmadan kontrol noktalarına takılmanız durumunda çeşitli cezai yaptırımlarla karşılaşabilirsiniz.

Tüvürk muayenelerinde çakar uygulamanın ağır kusurlu olarak işlenmesi hakkında görüşlerinizi, yorumlarınızı bizlerle aşağıdan yorumlarınız ile paylaşabilirsiniz.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.