Tüvtürk muayene tekrarında dikkat edilmesi gerekenler, nelere bakılır, ne yapılması gerekir

Tüvtürk muayene tekrarı

Tüvtürk muayenelerinden bazen geçemeyebiliriz. Bu durumda 1 ay içerisinde ücretsiz bir kezlik giriş şansınız bulunmaktadır. Eğer aracınız muayeneden tek seferde geçemezse ikinci girişinizde nelere bakılır, dikkat etmeniz gerekenler gibi başlıkları makalemizde inceledik. İşte konu hakkında detaylar …

Tüvtürk muayenesinde ağır kusurlu olarak kaldıysanız, ilk işiniz kusurlu olan sorunu gidermek. Ağır kusurluluğa sebep olan etkeni giderdikten sonra 1 aylık ücretsiz tekrar muayene hakkınızı kullanmanız gerekmektedir. Tabi ki muayene tekrarından önce ilgili evrakların hazır olması gerekmektedir. Muayene tekrarlarında genel olarak ilk kontrolde yapılanlar tekrardan incelenmektedir. Muayenede yapılan klasik fren sistemi, motor sistemi, aks, süspansiyon, amortisör, sinyaller, farlar, korna gibi birçok işlevsel parçaların çalışıp çalışmadığı incelenmektedir.

Eğer ilk muayenede ki kusuru çözdüyseniz tekrarında rahatlıkla geçebilirsiniz. Önemli olan Tüvtürk yetkililerinin dikkat ettiği tüm hususları ilgili ustanız veya yetkili servislerce kontrol ve onarımlarını yapmanız. Tüvtürk muayeneleri öncesinde yapılması gerekenler, evraklar, muayeneden tek seferde nasıl geçilir gibi sorularınızı buradan inceleyebilirsiniz.

Tüvtürk muayeneleri hakkında merak ettiklerinizi, sorularınızı, görüşlerinizi yorumlarınız ile ileterek paylaşabilirsiniz.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir