Yaz Mevsiminde Antifriz kullanılır mı, neden önemli, gerekli mi?

Yaz aylarında antifriz soğutma suyu kullanımı gerekli midir, yazın antifriz kullanımı neden önemlidir, antfriz kullanımı yaz aylarında kullanılır mı? gibi konu başlıklarını makalemizin devamında inceleyebilirsiniz. İşte konu hakkında detaylar…

Yaz Mevsiminde Antifriz kullanılır mı, neden önemli, gerekli mi?

Antifriz soğutma suyu bilindiği üzere kış soğuklarında araç soğutma suyunun donmadan rahatlıkla belirli bir dereceye kadar kullanılabildiği bilinmektedir. Bu yönü herkes tarafından bilinen antifrizler ayrıca yaz aylarında da aracın aşırı hararet yapmasını ve korozyon oluşumunun engellenmesini sağlamaktadır. Normal su kullanımında suyun içerisinde ki kireç korozyon oluşumuna sebep olur bunun önüne antifriz kullanımı ile rahatlıkla geçebilirsiniz.

Araçlarda soğutma suyu olarak su kullanımında paslanma ve korozyon oluşumu oldukça önemli bir sorun olabilmektedir. Uzun süreli şekilde su kullanımında belirli parçaları aşındırıcı ve aracın daha kolay hararet yapmasına ve su kaynatmasına sebep olabilmektedir. Bu nedenle yaz kış farketmeksizin antifriz kullanımına dikkat etmeniz gerekmektedir. Antifriz içeriğinde ki bileşenler kış soğuğunda donmaya, yaz sıcağında da aracın kolay hararet, pas ve korozyon yapasının önüne geçebilmektedir. Uzun ömürlü bir motor sağlığı için gerekli soğutma işlemini en iyi şekilde yapan antifriz kullanımına kesinlikle dikkat etmeniz gerekmektedir.

Yazın antifriz kullanımı hakkında görüşlerinizi, şikayetlerinizi, merak ettiklerinizi aşağıdan bizlere iletebilirsiniz.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir