Yeni BMW 1 Serisi hakkında detaylar, inceleme, teknik özellikleri

Yeni BMW 1 Serisi inceleme

BMW bünyesinde ilk olarak 2004 yılında üretilen C segment 1 serisi yepyeni haliyle 2019 yılında karşımıza çıkıyor. Makalemizin devamında BMW 1 serisi hakkında detaylar, teknik özellikler, inceleme gibi başlıklara değineceğiz.

Kategorisinde Audi A3 ve Mercedes A serisi gibi modeller ile rekabet halinde olan Bmw 1 serisi geçmişte yaşattığı hayal kırıklıklarını yepyeni modeli ile ortadan kaldırmayı planlıyor. Kullanıcılarına üstün deneyim sunacak olan 1 serisinde yok yok.

BMW 1 serisi tasarımı detayları

BMW 1 serisi yeni haliyle karşımıza çıkıyor. Bunun en önemli özellikleri arasında önden çekişli olarak üretilecek olması. Araca doğrudan etki eden önden çekiş birçok özelliği etkilemektedir. Dış tasarımı hatları BMW X2 ile kıyaslanabilir. BMW 1 serisi şık ve dikkat çeken bir dış tasarıma sahip olacak. Araç aerodinamik olarak oldukça üst düzey bir tasarıma sahip. Bu nedenle performansa ve konfora etkisi de hiç kuşkusuz olumlu olarak etki edecek.

BMW 1 serisi iç mekanda da yaşam alanı oldukça genişletilmiş. Yeterli düzeyde olarak gösterebileceğimiz arka diz ve baş mesafeleri daha konforlu bir deneyim sağlamaktadır. İç mekan da kullanılan 10.25 inç multi-medya ekran ilk göze çarpan detay. Bmw 1 serisi birçok özelliğini aldığı gibi iç mekanda da Bmw 3 serisinde kopya çekmiş gibi gözüküyor. Kokpitte kullanılan havalandırma ızgaraları ve kontrol üniteleri buna örnek olarak gösterilebilir. Bunun yanında ek olarak gösterilecek kablosuz şarj özelliği günümüz ihtiyaçlarını dikkate aldığımızda oldukça yararlı olacak bir diğer özelliği. Kullanıcı tercihine göre seçebileceğiniz elektrikli panoramik cam tavan da diğer opsiyon olarak özetlenebilir.

BMW 1 serisi Motor seçenekler, performans

BMW 1 serisi ile diğer modellerinde de kullandığı çeşitli motorlar karşımıza çıkacak. Bmw markasının diğer modellerinde (X1, X2 ve mpv kategorisinde Active, Grand Tourer) kullanmış olduğu 1.5 litre turbo dizel 116 hp 3 silindirli motor ile yine 1.5 litre turbo benzinli 140 hp güce sahip motor kullanıcılarına sunulacak. Bu motorlar 6 ileri manuel ve 7 ileri çift kavramalı otomatik şanzıman ile desteklenecek. Daha fazlasını isteyen kullanıcılar için de 2.0 litre 4 silindirli turbo dizel 150 hp & 190 hp ve 1.5 litre turbo benzin 252 hp motorlarda seçenekler arasında yer alacak. Bu motor seçenekleri de 8 ileri otomatik şanzıman ile desteklenecek.

BMW 1 serisi ne zaman satışa sunulacak

Bmw 1 serisi ilk olarak 2019 ikinci yarısında Avrupa’ da satışa sunulacak. Türkiye’ ye gelmesi 2020 yılı başarını bulabilir. Bmw 1 serisi hakkında gelecek fiyat bilgilerini web sitemizde güncel şekilde takip edebilirsiniz.

BMW 1 serisi hakkında görüşlerinizi, yorumlarınızı bizler ile yorumlarınızı ileterek paylaşabilirsiniz.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir