Yeni Citroen C-Elysee teknik özellikleri, inceleme, yakıt tüketimi, motor performans, tasarımı, satış fiyatları

Yeni Citroen C-Elysee inceleme

Citroen markasının yeni nesil C-Elysee modeli kullanıcılarının karşısına çıkıyor. Yeni Citroen C-Elysee hakkında bilinmesi gereken teknik veriler, motor performansı, iç ve dış tasarım incelemesi, yakıt tüketim değerleri, satış fiyatı gibi başlıkları makalemizde inceleyeceğiz.

Yeni Citroen C-Elysee teknik özellikleri

Yeni Citroen C-Elysee modelleri kullanıcıların merakla beklediği B segmenti aracıdır. Genel olarak yeni modelleri ile araç iç ve dış tasarım yenilikleri, araç teknolojik altyapısında olan geliştirmeler, motor performansında hissedilir geliştirmeler, beklentileri oldukça artırmış durumda. Standart B segmenti araç sınıflarına göre oldukça gelişmiş özelliklere sahip Yeni Citroen C-Elysee C segmentini zorlamaktadır.

Yeni Citroen C-Elysee 1.6 litrelik 4 silindirli, 254 nm tork ve 99 HP’ lik gücü ile karşımıza çıkacak. Motor performansı 0-100 km hızlanma süresi 10.8 saniye olarak test edildi. Bunun yanı sıra 1.2 Live 82 Hp, 1.6 litre live, 1.6 litre feel motor seçenekleri manuel vites olarak kullanıcılarına sunulmaktadır. Benzinli ve dizel motor seçenekleri ile karşımıza çıkacak Yeni Citroen C-Elysee düşük yakıt tüketimi ile birlikte Türkiye’ de oldukça rahat satılabilecek bir araç. Ekonomi sınıfının liderlerinden Citroen C-Elysee her kullanıcıya hitap edecek motor ve donanım seçenekleri ile karşımıza çıkacak.

Yeni Citroen C-Elysee yol tutuş konusunda geliştirilmiş aerodinamiği ve tasarımsal dokunuşları ile diğer modellerine göre geliştirildiği anlaşılabilmektedir. Uzun yolculuklar için konfor olarak da standartları zorlamaktadır. Geniş aileler için uygun iç mekan yaşam alanına sahip ve yeterli motor performansı ile de birleşince beklentileri karşıladığını söyleyebiliriz.

Yeni Citroen C-Elysee iç ve dış tasarımı

Yeni Citroen C-Elysee dış mekanda yaptığı dokunuşlar ile oldukça tarz bir yapıya sahip olduğu göze çarpmaktadır. Dış mekanda arka stoplarda 3D görünüme sahip olduğu söylenebilir. Oldukça bir görünüme sahip olan arka stoplar yenilikler arasında en dikkat çeken olarak gösterilebilir. Ön led farlar yeni nesil şık far detayları ile araca oldukça farklı bir hava katmış. Bunun yanı sıra araç aerodinamiğinde yapılan iyileştirmeler aracın yol tutuşunu ve performansını olumlu olarak etkilediği gözlenebilmektedir.

İç mekanda eleştirilebilecek nokta ön konsolda kullanılan sert plastik malzemeler olarak gösterilebilir. Bu da Türkiye’ de araç satışlarında maliyeti düşürerek fiyatları uygun tutabilme çabası olarak görülebilir. Ön konsolda dokunmatik multimedya ekran kullanıcılarına sunulmuş ve araç kontrolü daha kolaylaştırılmış.

Araç iç mekanı yeterli genişliğe sahip olarak söylenebilir. Ön ve arka koltuklar arasında mesafeler geni aileler için standartlara göre orta derecelerde olarak gözlenmekte. Araç yalıtımı hakkında konuşacak olursak Yeni Citroen C-Elysee bu konuda da biraz standartların altında kalmış diyebiliriz. Tabi ki bu iç mekana gelen ses yüksek devirlerde oluşmakta. Daha düşük devir aralıklarında rahat kullanımda fazla rahatsız etmemekte.

Yeni Citroen C-Elysee 506 litrelik bagaj kapasitesi, ve 50 litrelik depo hacmi bulunmaktadır. Yeni Citroen C-Elysee Uzunluğu 4416 mm, genişlik: 1748 mm, yüksekliği: 1477 mm olarak boyutları incelenebilir.

Yeni Citroen C-Elysee yakıt tüketimi

Dizel motorlarda test edilen yakıt tüketim değerleri 100 km’ de şu şekilde listelenebilir.

  • Şehir İçi yakıt tüketim: 4.7 litre
  • Şehir Dışı yakıt tüketim: 3.5 litre
  • Ortalama yakıt tüketim: 3.9 litre
Yeni Citroen C-Elysee satış fiyatı

Aşağıda ki tabloda yer alan fiyat listelerinin daha detaylı ve size özel kampanyalı fiyatlandırmalarını en yakın Citroen satış noktasını ziyaret ederek öğrenebilirsiniz. Uygu faizlerden kredi, hurda teşvik indirimleri, ötv indirimleri gibi kampanyalardan fiyat teklifleri için Citroen şubelerini ziyaret edebilirsiniz.

C-Elysée Vites Seçeneği Yakıt Tipi Satış fiyatı
1.2 Live 82 Hp Manuel Vites Benzin 80.000 TL
1.6 Live 100 Hp Manuel Vites Dizel 96.000 TL
1.6 Feel 100 Hp Manuel Vites Dizel 101.000 TL
1.6 Shine 100 Hp Manuel Vites Dizel 103.000 TL

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir