Yeni Clio modelleri kokpiti hakkında detaylar, inceleme 2019

Yeni jenerasyon Clio modellerinde kokpit inceleme

Renault Clio yepyeni kasası ve iç mekanı ile karşımıza 2019 yılında çıkıyor. B segmentinin dünyaca ünlü marka ve modeli olan Renault Clio kokpiti ile ilgili yayınlayan detaylar oldukça dikkat çekici. Yeni Clio iç mekan kalitesi oldukça geliştirilmiş ve tasarımı baştan aşağıya iyileştirilmiş durumda.

Yeni Clio modelleri kokpiti hakkında detaylar, inceleme 2019

Yeni jenerasyon Clio modellerinde multi-medya ekran oldukça büyük ve dikkat çekici. 9.3 inç olarak kullanıcılarına sunulacak olan bu ekran ön konsolda oldukça geniş yer kaplıyor. Bu segmentte ki araçlar için oldukça iddialı bir seçenek olarak gelen ön konsol tasarımında ki multi-medya ekran sistemi kesinlikle ilk dikkat çeken detaylar arasında.

Araç göstergeleri yeni Clio’ larda değişikliğe uğramış. Diğer modellerinde analog olarak üretilen göstergeler yeni nesil Clio’ larda dijital hale gelmiş. Ekran ortalama olarak 7 inç ile 10 inç arasında değişiklik gösterdiği söylenebilir.

Yeni Clio modelleri kokpiti hakkında detaylar, inceleme 2019

Kokpitte meydana gelen değişiklikler arasında yer alan diğer özelliklerde havalandırma ve kontrol düğmeleri. Tamamen değişikliğe uğramış olan havalandırma üniteleri kokpite yakışan şekilde daha az gözü rahatsız edecek şekilde konumlandırılmış. Bunun yanında kokpit boyunca havalandırma boşlukları arasındaki dekor çizgileri araca daha modern bir hava katmaktadır.

Araç direksiyonuna gelecek olursak, oldukça sportif bir yapıya büründürülmüş şekilde araçta dikkat çeken detaylar arasında. 3 kollu olarak tasarlanan ve göbek kısmının ufaltılması sportif sürüş kullanıcılarına hissiyat sağlamakta. Araç sürücü kokpitinde vites topuzlarında da rötuşlara yer verilmiş. Çok fazla göz yormayan ufak bir vites topuzu yeni modellerde kullanılmış.

Genel olarak iç mekan kalitesinde yapılan iyileştirmeler hem malzeme kalitesi olarak hem de tasarımsal olarak hissedilmektedir. B segmenti bir araç için oldukça fazla özellik, detay ile gelecek yeni nesil Clio şimdiden merak uyandırmış durumda. Türkiye, Fransa ve Slovenya’ da üretilecek olan yeni jenerasyon Clio’ lar hakkında daha fazla detayları yakında sitemizde yayınlayacağız.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir