Yeni nesil Elektrikli Opel Corsa-e hakkında ilk detaylar, inceleme

Yeni nesil Elektrikli Opel Corsa-e detayları

Günümüzde gelişmekte olan elektrikli otomobil sektörüne giriş yapan bir başka model Opel Corsa-e hakkında ilk detaylar duyuruldu. Yeni nesil jenerasyonla gelecek Opel Corsa bilindiği üzere B segmentinin hb sınıfında oldukça tercih edilen bir model. Milyonlarca kullanıcısına müjdeli haber ile gelen Elektrikli Opel Corsa’ lar ilk bilgilere göre oldukça güçlü geliyor. Elektrikli motor 136 beygir güç  ve 260 Nm Tork değeri ile oldukça yüksek beklentilere sahip. Elektrikli otomobilin tek bir şarj ile yaklaşık olarak 330 km gibi bir menzile sahip olduğu bilinmektedir.

Yeni nesil Opel Corsa ayrıca ilerleyen dönemde dizel ve benzinli modellerinin de çıkacağı bilinmekte. Opel Corsa-e sürüş modları fonksiyonelliği ile dikkat çekmek. Üç farklı sürüş moduna sahip Corsa’ lar Normal, Eco ve Sport şeklinde modlar ile karşımıza çıkacak. Ayrıca Opel Corsa-e 0-100 km/s hızlanma süresi sadece 8.1 saniye olarak test edilmiş. Araca ait bir diğer dikkat çekici özelliği de şarj etme süresinin yarım saatte %80 kadar olan hızlı şarj özelliği. Opel Corsa-e şimdiden kullanıcılarını merak uyandırmış durumda.

Opel Corsa yeni nesil modelleri ile karşımıza çıkacak farklı motor seçenekleri de mevcut. Opel Corsa 1.2 lt turbuşarjlı 3 silindire sahip motor ilk seçenek. 1.2 litrelik benzinli motor seçeneği 75 hp ile 129 hp arasında güç üretebilecek. Bir diğer motor seçeneği de 1.5 litrelik dizel 101 hp güce sahip motor. Yeni nesil 6. Jenerasyonu ile karşımıza dolu dolu çıkacak Opel Corsa tasarımsal özelliklerine makalemizin devamında inceleyelim.

Yepyeni Corsa tasarımı ile agresif bir yapıya sahip. Keskin hatları ve geliştirilmiş aerodinamik yapısı hem esteti açıdan hem de performans artıları ile kullanıcılarını mest edecek. İlk dikkat çeken araç boyutlarında belirli bir artışın olduğu, bunun yanında adaptif led far özelliği ilk detaylar arasında.

İç mekan tasarımında yeni nesil otomobil ihtiyaçlarını karşıladığı rahatlıkla söylenebilir. 7 inç’ lik ekran ile gelecek Opel Corsa isteğinize göre 10 inç’ e çıkarılabilir. Birçok donanımı ile kullanıcı dostu olacak Opel Corsa günümüz teknolojisinin tüm detaylarını bu modellerine yansıtmış gibi duruyor. Opel Corsa-e modelleri yıl sonunda kullanıcılarının deneyimine sunulacağı tahmin ediliyor.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir