Yeni Opel Corsa teknik özellikleri, inceleme, test sürüşü, iç ve dış tasarım, fiyat listesi 2020

2020 model yeni Opel Corsa üstün performans ve değişen tasarımı ile karşımıza çıkıyor. Yazımızın devamında yeni Opel Corsa modellerinin teknik özelliklerini, test sürüş deneyimlerini, yeni Opel Corsa iç ve dış tasarım detaylarını inceleyebilirsiniz. İşte yeni Opel Corsa hakkında ilk izlenimler…

 Yeni Opel Corsa teknik özellikleri

2020 model Corsa yepyeni teknik özellikleri ile karşımıza çıkıyor. Özellikle yeni nesil bir araç olacak Corsa’ dan küçük hacimli motorlardan alınan üst düzey performans dikkatleri çekiyor. Türkiye’ ye 1.2 litre 75 hp, 5 ileri vites şanzımanlı seçenekleri ile giriş yapacak Opel Corsa 1.2 litrelik turbo benzinli motor seçeneklerinde gücünü 100 ile 130 Hp arasına çıkarabilmektedir. Bu gücü 8 ileri otomatik şanzıman da desteklemektedir. Bunun yanı sıra 1.5 turbo beslemeli dizel motor seçenekleri de 102 hp güç ve 6 ileri vites manuel şanzıman  seçeneklerini sunmaktadır. Kullanıcıların tercihlerine göre şekillenebilecek performans araçlarını deneyimlerinize göre tercih edebilirsiniz.

Yeni Opel Corsa iç ve dış mekan tasarımı

Yeni nesil otomobil özelliklerine uygun tasarımı ile karşımıza çıkan 2020 model Opel Corsa keskin ve agresif hatları ile dikkat çekmektedir. Dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Corsa bu modelleri ile oldukça tatmin edici. Ön ve arka tasarımında dikkat çeken far tasarımı, ızgara, spoıler, tampon dokunuşları yeni Corsaları dış tasarım anlamında göze çarpan detayları olarak gösterilebilir.

İç mekan tasarımın malzeme kalitesi ile yeni nesil özellikleri tam anlamı ile yansıtmaktadır. Oldukça konforlu ve kullanışlı bir yapıya sahip olan yeni Corsalar PSA grubu havasını yansıtmaktadır. Araç iç mekanda ilk dikkati çeken farklı vites konsolu olarak gösterilebilir. Bunun yanı sıra müzik sisteminde yapılan iyileştirmeler dikkat çekebilmektedir. Araç donanımlarında cam tavan, geri görüş kamerası, park asistanı gibi özelleştirmelerde kullanıcı dostu olarak göze çarpmakta. İlk deneyim anlamında oldukça konforlu bir iç mekan deneyimi sunan Corsa bu anlamda segmentinde bir adım öne geçmiş gibi duruyor. Bir başka dikkat çeken özelliği araç iç mekanı yalıtım sayesinde motor sesini oldukça minimum seviyeye indirmiş olması. Deneyimlerde ortaya çıkan detay sessiz bir araç olarak Opel Corsa’ yı göstermekte.

Yeni Opel Corsa fiyat, satış fiyatı

2020 model Yeni Opel Corsa Türkiye fiyatlarını seçeneklerinize göre değişebilmektedir. Standart başlangıç fiyatı 114 bin TL, dizel motor seçenekleri 144 bin TL, 1.2 litrelik turbo benzin modelleri 139 bin TL, 1.2 turbo 130 hp motor seçeneği 157 bin TL gibi fiyatlardan kullanıcılarına sunulmaktadır. Bu fiyat teklifleri aracın donanım opsiyonlarına göre değişkenlik gösterebilmektedir. Sizlere özel kampanyalı fiyat teklifleri için en yakın Opel satış bayilerini ziyaret edebilirsiniz.

Bizlere sizlerde yeni Opel Corsa 2020 modelleri hakkında deneyimlerinizi aşağıdan yorumlarınız ile iletebilirsiniz.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir