Yeni Opel Zafira Life 2019 tanıtımı, incelemesi, teknik özellikleri, tasarımı, satış fiyatları, motor seçenekleri

Yeni Opel Zafira Life inceleme

Opel yeni modeli Zafira’ yı tanıttı. MPV sınıfı araç olarak piyasaya sürülecek Opel Zafira ticari kategoride oldukça iddialı olarak geleceğe benziyor. Opel Zafira teknik özellikleri, tasarımı, motor seçenekleri ve satış fiyatı gibi birçok merak edilenleri inceleyeceğiz.

C segment olarak gelecek MPV sınıfının yeni aracı Opel Zafira oldukça şık tasarımı ve güçlü motoru ile ilgi çekmeyi başarmış durumda. Opel markasının General Motors tarafından satın alınması ile birlikte birçok Opel model araçlar PSA altyapısı ile kullanıcılarına sunulmuştu. Son olarak PSA olarak satışa sunulacak Zafira modeli bu anlamda merakla beklenmektedir.

Peugeot markasının Expert Traveller ile Citroen markasının Jumpy tasarımlarının karıştırılarak ortaya çıkarılan modeli olan Opel Zafira PSA grubunun en yeni MPV aracı olarak gösterilebilir. Fransız etkisi ile üretilen Opel Zafira’ nın motor seçenekleri ve tasarımı da oldukça iddialı olarak geliyor.

Yeni Opel Zafira Life motor seçenekleri

Yeni Opel Zafira Lite duyuruldu fakat motor seçenekleri hakkında bir bilgi aktarılmadı. Ancak tahminlere göre PSA grubunun ortak motoru olan 1.6 Turbo beslemeli dizel ve 2.0 litrelik aynı şekilde turbo dizel motor seçenekleri tercih edileceği tahmin edilmektedir.

Yeni Opel Zafira Life satış fiyatları

Yeni Opel Zafira Life satış fiyatları hakkında net bir haber ortaya çıkmasa da Psa grubundan yola çıkacak olursak. Peugeot ve Citroen markalarının MPV seçenekleri ile kıyaslayacak olursak yeni Opel Zafira Life satış aralığı 135 bin TL ile 220 bin TL arasında olacağı tahmin edilmektedir.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir