Yeni Skoda Scala Hatchback 2019 detaylı inceleme, satış fiyatları, teknik özellikleri

Yeni Skoda Scala Hatchback 2019 inceleme

Skoda markası ile çıkacak yeni C segmenti aracı tanıtıldı. Volkswagen temelli olarak Çek Cumhuriyeti markası Skoda B ve B+ sınıf araçları ile bilinmekteydi. 2019 ile birlikte tanıtılan Skoda Scala C segmenti için yeni bir aday oldu. Skoda Scala Hatcback olarak gelecek ve segmentinde oldukça iddialı olarak geliyor.

Yeni Skoda Scala modelleri gerek tasarımı gerekse de motor performansı ile beklenenleri karşılayacak gibi görünüyor. Oldukça agresif bir tasarımı olan Scala sınıfında yer alan Audi HB, A3 Sportback ile çeşitli benzerliklere sahip. Yarı Hatchback olarak tasarlanan Skoda Scala bagaj kapasitesi 1410 litre olarak belirlenmiş olması ile sınıfında oldukça iyi gibi görünüyor. Bagaj hacmi kadar arka koltuk diz mesafesi ile de standart C segmenti araçları arasında iddiasını korumakta. Oldukça tatmin edici iç hacim ile gelecek Skoda Scala daha önce ki Superb ve Kodiaq gibi modellerinin üzerinde olacak ve özellikle aileniz için ideal standartlara sahip olacak.

Skoda Scala Hb motor seçenekleri teknik detay

Skoda Scala yeni modelleri motor seçeneği olarak Vw grubu araçlarda da kullanılan 1.0 litre turbo benzinli 95 ve 115 beygir güce sahip olarak baz versiyonu geleceği bilinmektedir. Bununla birlikte 1.6 litre 115 beygir gücünde motor seçeneği de bulunmaktadır. Ayrıca 1.0 motor seçeneği yakıt olarak CNG kullanılacak.

Yeni Skoda Scala ne zaman satışa çıkacak, satış fiyatı

Skoda’ nın C segmenti bünyesinde ürettiği Scala modelleri 2019 yılı ile birlikte Avrupa’ da satışa girecek. Türkiye’ de 2019 yaz aylarında satışa sunulacağı şimdiden tahmin ediliyor. Satış fiyatları olarak hali hazırda Skoda markalı modellerin fiyatları ile karşılaştıracak olursak yeni Skoda Scala fiyatı Türkiye’ de baz modelleri 110 bin ile 120 bin TL olması tahmin edilmektedir.

Yeni Skoda Scala hakkında daha detaylı bilgi için yetkili Skoda merkezlerini tercih edebilirsiniz. Ürün hakkında bilgi, görüş ve şikayetlerinizi yorumlarınız ile bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir