Yeni Volkswagen Golf 8 Türkiye’ ye ne zaman geliyor?

Büyük beklentiler ile açıklanan yeni Golf 8 Türkiye’ ye ne zaman geliyor, Volkswagen Golf 8 hakkında merak edilenler, Volkswagen Golf 8 gecikme sebebi gibi detayları şu şekilde inceleyebiliriz.

Volkswagen Golf piyasaya ne zaman sürülüyor?

Merakla beklenen Volkswagen Golf 8 Türkiye piyasasına ne zaman geleceği hakkında birçok beklenti bulunmakta. Bunlar arasında yer alan en önemli tahmin 2019 sonları 2020 başı olarak gösteriliyor. Yeni Golf 8 çeşitli gecikmeler nedeni ile piyasaya sürülmesi ertelendi.

Volkswagen Üst Yöneticilerinden Diess yaptığı açıklama da “Şu anda sıkıntılarla boğuşuyoruz ancak belirlediğimiz tarihi kaçırmayacağız ve sene bitmeden ilk teslimatları yapacağız.” dedi. Yeni Golf 8’ lerde çeşitli yazılımsal sorunların olduğu bunun da gecikmenin sebebi olarak gösterilmektedir. Ancak bunlara rağmen Volkswagen markası Golf 8’ i en yakın zaman da kullanıcılarına sunmayı planlamaktadır. Yapılan açıklamalara göre yoğun çaba sarfedildiği söylenebilir.

Avrupa’ nın en çok satanları arasında zirvede yer alan Golf gecikmesi ile hayal kırıklığı yaratmış olsa da yapılacak Frankfurt Otomobil Fuarı’ nda kendisini gösterebilir. Yapılacak olan lansmanda diğer markaların gerisinde kalmak istemeyen Volkswagen yetkilileri bu anlamda çalışmalarını Eylül ayına yetiştirmeyi planlıyor. Volkswagen Golf 8 hakkında detaylı teknik bilgi, tasarım incelemesi, motor seçenekleri, donanım seçenekleri, fiyat incelemesi gibi bilgileri buradan inceleyebilirsiniz.

Volkswagen Golf 8 hakkında beklentilerinizi, görüşlerinizi aşağıdan bizler ile paylaşabilirsiniz.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir