Yerli otomobil TOGG hakkında merak edilenler, teknik özellikleri, ne zaman satışa çıkacak, fabrikası nerede

Türkiye milli ve yerli otomobil markası olarak tanıtılan TOGG markasının teknik özellikleri, üretim yeri, satışa çıkacağı tarih, ön sipariş gibi birçok merak edilen soruları makalemizde ele aldık. İşte yerli üretim TOGG markası hakkında merak edilenler…

Yerli otomobil TOGG nedir

Türkiye’ nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) olarak belirlenen markada birçok dev Türk şirketi görev yapacak. Yerli otomobil TOGG SUV ve sedan modelleri ile yapılan lansmanda görücüye çıktı. Yerli otomobil sürecinin tümü ile planlandığı ve önümüzde ki yıl ile birlikte üretim tesislerinin kurularak girişimin devam edeceği açıklandı.

Bir başka merak edilen konulardan olan yerli otomobilin nerede üretileceği, fabrikasının nerede açılacağı sorusu da cevap bulmuş durumda. Yerli ve milli otomobil TOGG Bursa ilimizde üretim tesisini kuracak olup alım garantisi gibi birçok devlet desteğine de sahip olacak.

Yerli Otomobil TOGG teknik detayları

Yerli otomobil verilen ilk bilgilere göre hızlı şarj ve uzun km menzili ile dikkat çekiyor. Türkiye’ nin otomobili TOGG 30 dakikalık bir şarj ile % 80 doluluğa sahip olacağı ve bu şarj ile 500 km menzile sahip olacağı söyleniyor. Peki Türkiye’ de hızlı şarj ve elektrikli otomobillere uygun altyapı var mı sorusunu duyar gibiyiz. TOGG öncülüğünde 2022 yılı ile birlikte Türkiye genelinde geniş kapsamlı şarj altyapısı kurulumu yapılacak. Ev, ofis, yol üzerinde birçok istasyonların kurulacağı ve yeni elektrikli otomobillerin bu sayede rahatlıkla teşvik edileceği de duyuruldu. Yeni nesil otomobil teknolojilerinin gerekliliğine göre üretilecek ve üstün batarya teknolojisine sahip olacak bu otomobil dünya otomobil piyasasında büyük bir yankı uyandırmış durumda.

Türkiye’ nin otomobili TOGG üstün batarya teknolojisinin yanında performans anlamında da dikkat çekiyor. 200 beygirlik güce sahip motor 7,6 saniye hızlanmasına sahip iken, 400 beygirlik modelleri de 4,8 saniye de 0-100 km/s hızlanmasına sahip olacak.

Yerli Otomobil TOGG fiyatı belli oldu mu?

Yerli otomobilin isim ve fiyatının net olarak önümüzde ki yıllarda açıklanacağı bekleniyor.

Yerli Otomobil TOGG üretim tarihi

Yerli otomobilimiz TOGG markası ilk üretim merkezini Bursa’ da 2021 yılında açacak olup ilk üretimini ve satışını 2022 yılında yapması bekleniyor.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir