Zorunlu Trafik Sigortası nedir, teklif al, en ucuz fiyatlar, cezası ne kadar

Zorunlu Trafik Sigortası

Her araç sahibinin zorunlu olarak yaptırması gereken trafik sigortasıdır. Aracınız trafikte iken her an tehlike ile karşı karşıyadır. Bu tür kaza ve can kaybı olan durumlara karşı olarak sizi ve karşı tarafı güvence altına alan trafik sigortası devlet tarafından da bu anlamda zorunlu tutulmuştur. Özellikle karşı tarafa can kaybında ödenecek maddi zararın karşıladığı ve hasarın onarımında size kaynak sağlayan sigorta şirketleri hayatınızı bu anlamda kolaylaştırabilmektedir.

Zorunlu trafik sigortası Türkiye sınırları içerisinde ki tüm araç sahipleri tarafından yaptırılması zorunludur. Zorunlu trafik sigortası sizin maddi kaybınızı değil karşı tarafın hasarını onarmaktadır. Bu nedenle de herhangi bir kaza durumunda mağdur olmamak için trafik sigortanızı yaptırarak trafiğe çıkmanız gerekmektedir.

Zorunlu Trafik Sigortası yaptırmadan trafiğe çıkılırsa ne olur?

Zorunlu trafik sigortanızı yaptırmadan trafiğe çıkar ve polis kontrolüne girerseniz aracınız öncelikle bağlanır. Ve araç sahibine belli miktarda cezai işlem yapılır. Otoparka çekilen araç ise beli miktarda ücret ödenerek alınır. Bu işlemlerde belirli evrakların da yapılması gerekmektedir. Bu nedenle sigortanız yok ise mutlaka yaptırmanız gerekmekte olup süresi dolmuş ise de yenilemeniz gerekmektedir.

Zorunlu Trafik Sigortası fiyatları nasıl belirlenir.?

Zorunlu Trafik Sigortası fiyatları belirlenirken şoförün ilk olarak 7 kademeli derecesi bulunmaktadır. Başlangıç kademesi 4 olup kişi her kaza yapmadığı yıl içerisinde bir kademe yükselerek diğer trafik sigortası yaptırdığında belli poliçe fiyatı düşmektedir. Poliçe fiyatları firmalar arasında değişkenlik göstermektedir. Ayrıca illere göre de farklı fiyatlar bulunmaktadır. Sigorta acenteniz ile görüşerek kısa bir sürede fiyat teklifleri alarak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir